Preiļu novada invalīdu biedrība realizē projektu par aktīva dzīvesveida popularizēšanu

08.09.2009.


„Preiļu novada invalīdu biedrība” šobrīd realizē KNHM fonda un Preiļu novada domes atbalstītu projektu „Aktīva dzīvesveida popularizēšana Preiļu novada invalīdu biedrībā”. Projekta mērķis ir fizisko aktivitāšu popularizēšana Preiļu novada invalīdu biedrībā. Projekta budžets sastāda 708 EUR.


Galvenā projekta aktivitāte – Preiļu novada invalīdu atklātās sporta spēles, kuras notika pagājušajā nedēļā Preiļos. Sacensībās piedalījās arī Krāslavas invalīdu biedrības aktīvākie pārstāvji.


Pasākuma atklāšanā apsveikuma vārdus teica Preiļu novada domes izpilddirektors Vladimirs Ivanovs, biedrības „Preiļu rajona partnerība” koordinatore Valija Vaivode, biedrības „Preiļu NVO centrs” direktore Ineta Liepniece, Preiļu galvenās bibliotēkas vecākā bibliotekāre Velta Popa.


Sporta spēlēs piedalījās 27 sportisti. Visvairāk dalībnieku – kopskaitā sešpadsmit – bija pieteikušies dambretes sacensībām. Šajā sporta veidā arī risinājās vissīvākā cīņa par uzvaru. Finālā iekļuva Vikārijs Jefimovs un Artis Utināns. Uzvarētāja noskaidrošanai bija nepieciešams izspēlēt trīs partijas, jo divas pirmās partijas beidzās neizšķirti. Trešajā partijā pieredze ņēma virsroku, un Vikārijs kļuva par dambretes turnīra uzvarētāju. 3. vietā ierindojās Krāslavas pārstāvis Viktors Savickis.


Šaha sacensībās piedalījās pieci dalībnieki. Pirmo vietu ieguva Vikārijs Jefimovs, otrajā – Artis Utināns, trešā vieta – Viktoram Savickim. Novusa sacensībās par uzvarētāju kļuva Staņislavs Rutkovskis.


Dārtā visprecīzākās izrādījās Staņislava Rutkovska mestās šautriņas, aiz viņa palika Krāslavas pārstāvji Aleksandrs Lebedoks un Vladislavs Grundāns. Novusā pirmo vietu ieguva Staņislavs Rutkovskis, otrajā vietā ierindojās Ināra Buldure, kura bija vienīgā dāma, kas ieguva godalgotu vietu, bet trešajā vietā palika Vjačeslavs Lukaševičs.


Projekta ietvaros tika iegādāti arī trīs šaha komplekti, trīs dambretes komplekti, dārts, novuss, kā arī atpūtas stūrītis invalīdu vajadzībām.


Sacensību uzvarētāji saņēma medaļas, kā arī Preiļu novada domes diplomus. Pēc sacensībām visi dalībnieki tika aicināti pie kafijas galda, kur tika izbaudītas SIA „Arka” sagatavotās uzkodas, apspriesta sacensību gaita, kā arī nākotnes plāni.


Galda spēles veicina cilvēka fiziskās un garīgās spējās, kā arī sniedz iespēju cilvēkiem ar īpašām vajadzībām pilnveidot savas prasmes un iemaņas dažādos sporta viedos, tādēļ Preiļu novada invalīdu biedrība turpmāk plāno divas reizes mēnesī rīkot sporta vakarus cilvēkiem ar īpašām vajadzībām un citiem interesentiem, lai spēlētu galda spēles. Pasākumi tiks organizēti Aglonas ielā 1a, Preiļos.


Artis Utināns,


projekta koordinators, invalīdu biedrības pārstāvis

Pēdējās izmaiņas: 08.09.2009.