AS „Latvenergo” arvien tiek izvēlēts kā izdevīgākais pakalpojumu sniedzējs lielajiem uzņēmumiem

02.09.2009.


Latvijā vadošais elektroenerģiju ražojošais un tirgojošais uzņēmums AS „Latvenergo” arī atvērtā elektroenerģijas tirgus apstākļos apliecinājis, ka ir izdevīgākais pakalpojuma sniedzējs lielajiem uzņēmumiem, pēdējā gada laikā uzvarot vairāk nekā divdesmit atklātajos konkursos par elektroenerģijas piegādēm.


Kopš 2008. gada 15. maija, kad stājās spēkā noteikumi par lielo uzņēmumu obligāto iesaistīšanu tirgus attiecībās elektroenerģijas iepirkumos, AS „Latvenergo” ir ticis izvēlēts kā izdevīgākais elektroenerģijas piegādātājs tādos nozīmīgos uzņēmumos kā SIA „Rīgas ūdens”, VAS „Latvijas gaisa satiksme”, AS „Rīgas centrāltirgus”, VAS „Latvijas Radio un televīzijas centrs”, Valsts bezpeļņas SIA „Latvijas televīzija”, VAS „Latvijas Valsts ceļi”, „Latvijas Banka”, VAS „Latvijas dzelzceļš”, kā arī VAS „Starptautiskā lidosta Rīga” un daudzos citos. 


Šāda situācija vēlreiz apliecina, ka AS „Latvenergo” ir konkurētspējīgs un efektīvs arī tirgus situācijā, kurā ir jārēķinās ar konkurentiem un jācīnās par klientu, piedāvājot zemāko cenu.


Kā jau iepriekš minēts, pie AS „Latvenergo” arī sākuši atgriezties klienti, kuri īsi pēc energotirgus liberalizācijas Latvijā izvēlējās pārbaudīt konkurenta SIA Enefit piedāvāto pakalpojumu klāstu, kvalitāti un cenu. Šobrīd par labu Latvenergo jau lēmuši desmit Igaunijas elektroenerģijas ražotāja Eesti Energia meitaskompānijas Latvijā klientu.


Arī turpmāk AS „Latvenergo” intensīvi strādās, lai noturētu savu vadošo elektroenerģijas ražotāja un tirgotāja pozīciju Latvijā, paplašinātu klientiem piedāvāto pakalpojumu klāstu, kā arī, līdz ar kaimiņvalstu tirgus atvēršanu, veiksmīgi startētu Lietuvā un Igaunijā.


Atgādinām, ka kopš 2007. gada 1. jūlija pilnīgi visi Latvijas elektroenerģijas lietotāji, ieskaitot mājsaimniecības, var izvēlēties sev tīkamāko elektroenerģijas tirgotāju, savukārt sākot ar 2008. gada 15.maiju Latvijā stājās spēkā grozījumi Elektroenerģijas tirgus likumā, kas paredz elektroenerģijas tirgū obligātā kārtā iesaistīt lielos elektroenerģijas lietotājus – uzņēmumus, kuros strādā 50 un vairāk darbinieku vai kuru gada apgrozījums ir septiņi miljoni latu un vairāk. Uz šiem uzņēmumiem neattieksies regulētie tarifi un elektroenerģiju tiem ir jāpērk par vienošanās jeb tirgus cenu. Līdz ar to tiem ir iespēja izvēlēties labāko un izdevīgāko piedāvājuma sniedzēju.


Andris Siksnis, AS “Latvenergo”
Ārējās komunikācijas daļas vadītājs
Tālr.: 67728811; 29286350


 

Pēdējās izmaiņas: 09.11.2018.