Aizvadīti makšķerēšanas mači

29.08.2009.

Nu jau kārtējo gadu tradicionāli augusta pēdējā sestdienā notiek Preiļu novada čempionāts pludiņ makšķerēšanā. Lai krīzes laikā samazinātu transporta izdevumus, par sacensību vietu tika izvēlēts Preiļu parka dīķis. Vai nu neticība, ka no laureātu troņa izdosies gāzt tradicionālos šī sporta veida līderus mūsu novadā, vai arī bija kāds cits iemesls tam, ka jaunu dalībnieku šoreiz nebija. Arī jaunie makšķernieki neizmantoja iespēju savās mājās parādīt makšķernieku skolā apgūtās iemaņas.


Vērojot sacensības, uzreiz jāatzīmē, ka zivju aktivitāte bija ļoti neliela – trīs no dalībniekiem pat neizbaudīja zivs izvilkšanas prieku, citiem zivju kopsvars bija no 100 līdz 500 gramiem. Šeit parādījās īstā profesionalitāte, jo meistari, neskatoties uz makšķerēšanas vietu, spēja „savilkt” līdz pusotram kilogramam. Savus sektorus „novinnēja” Vitālijs Plivda ar 1050 gramiem, Edmunds Boreiko – 1490 grami un Kazimirs Anspaks – 1590 grami. Komandu cīņā pārliecinoši labākie komanda „Āķis” (K. Anspaks, E.Boreiko un Ivars Trops), otrajā vietā atstājot komandu „Abramis” (V.Plivda, Aivars Žugris, Dmitrijs Titovs ) un trešajā vietā Edgara Upenieka piepulcinātie Gundars Stupāns un Guntars Utināns (komanda „Žuļiki”).


Saņemot balvas un medaļas, makšķerēšanas draugi šķīrās ar domu, ka septembra beigās tradicionāli spēkus varēs samērot novada čempionātā spiningošanā. Neticami likās makšķerēšanas veterānu stāsti par 60-tajos un 70-tajos gados Preiļu parka dīķī vilktajiem milzu plaužiem un līņiem, un par iespēju ar spiningu savilkt pārdesmit mūsdienu pieļaujamā izmēra līdaku pa dienu. Gribas cerēt, ka kādreiz šie laiki atgriezīsies!


Leonīds Valdonis,
Preiļu novada sporta metodiķis

Pēdējās izmaiņas: 29.08.2009.