Lielais Kristaps aicina skatīties filmas bibliotēkās un piedalīties konkursā

01.09.2009.

2009. gada 1. septembrī tiek dots starts jaunam erudīcijas konkursam „Lielais Kristaps bibliotēkās”, kuru rīko Nacionālais Kino centrs un valsts aģentūra “Kultūras informācijas sistēmas” (KIS). Lai atbildētu uz konkursa jautājumiem, būs aktīvi jāskatās latviešu filmas, kuras bez maksas pieejamas Latvijas pašvaldību publiskajās bibliotēkās portālā www.filmas.lv. Uzvarētāji tiks nosaukti 29.septembrī Nacionālā filmu festivāla „Lielais Kristaps” atklāšanā, kur saņems vērtīgas, ar latviešu kino saistītas balvas.


Konkursā aicināts piedalīties ikviens Latvijas iedzīvotājs, vienīgais nosacījums – jādodas uz tuvāko bibliotēku un jāpiereģistrējas. Konkurss notiek ar bibliotēku līdzdalību, lai sabiedrībā popularizētu filmu skatīšanās iespēju Latvijas pašvaldību publiskajās bibliotēkās. Kopš šī gada februāra ikviens var doties uz tuvāko bibliotēku un datorā bez maksas skatīties labāko latviešu filmu izlasi (kopā 70 filmas). Filmas ir atlasītas pēc kvalitātes kritērijiem, izlasē iekļaujot darbus, kas nominēti vai apbalvoti Nacionālajā filmu festivālā Lielais Kristaps.


Nacionālā Kino centra direktore Ilze Gailīte-Holmberga: „Esam ļoti priecīgi, ka portāls www.filmas.lv ir labi apmeklēts, un vēl jo vairāk priecājamies uzsākt šo Lielā Kristapa konkursu – atkal jaunu stimulu portālā atrodamo filmu un informācijas pētīšanai. Turklāt konkursa jautājumos iekļautais lūgums konkursantiem uzrakstīt, ko viņi sagaida no Latvijas filmām, ir ļoti svarīgs visai Latvijas filmu nozarei un mēs ceram, ka filmu veidotāji ņems vērā konkursa dalībnieku domas”.


Uzziņai
Nacionālais Kino centrs ir Latvijas filmu nozares vadības un koordinācijas institūcija, savukārt NKC rīkotais Nacionālais filmu festivāls Lielais Kristaps ir filmu nozares centrālais notikums, kas reizi divos gados apkopo un izvērtē nozarē padarīto. Šogad pirmoreiz Nacionālais filmu festivāls iziet ārpus Rīgas, rīkojot konkursu bibliotēku lasītājiem un dāvinot bezmaksas filmu seansus kinoskatītājiem visos Latvijas novados.


Kultūras ministrijas valsts aģentūra „Kultūras informācijas sistēmas” īsteno vērienīgus digitalizācijas projektus bibliotēkās, arhīvos un muzejos. Pateicoties tiem, pēdējos gados Latvijas bibliotēkās notikušas ievērojamas pārmaiņas. Bibliotēkas saņēmušas jaunus datorus, printerus, skenerus, nodrošināts interneta pieslēgums visās Latvijas pašvaldību publiskajās bibliotēkās.
Kopš 2006.gada aģentūra īsteno publisko bibliotēku attīstības projektu „Trešais tēva dēls”, kura ietvaros izveidotais bibliotēku iekšējais tīkls Valsts vienotajā bibliotēku informācijas sistēmā (VVBIS) nodrošina latviešu filmu bezmaksas skatīšanos bibliotēku datoros portālā www.filmas.lv. Savukārt Nacionālais Kino centrs rūpējas par portāla saturu, piepildot to ar labāko Latvijas filmu izlasi un informāciju.


Informāciju sagatavoja:
Ilma Elsberga
v/a “Kultūras informācijas sistēmas” sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālr. 67844902, 29119713; e-pasts:
ilma.elsberga@kis.gov.lv; www.kis.gov.lv


 


Konkurss “Lielais Kristaps bibliotēkās”.


Nolikums


No 1. septembra līdz 20.septembrim Latvijas pašvaldību publiskajās bibliotēkās norisināsies konkurss “Lielais Kristaps bibliotēkās”. Uzvarētāji saņems ielūgumus Goda viesa statusā apmeklēt visas Nacionālā filmu festivāla „Lielais Kristaps” filmu skates, kā arī citas ar kino saistītas balvas – filmu DVD un grāmatas.


Konkursu organizē Nacionālais Kino centrs un valsts aģentūra “Kultūras informācijas sistēmas” (KIS). Uzvarētāji tiks apbalvoti 29. septembrī festivāla „Lielais Kristaps” atklāšanā.
Konkurss tiek organizēts, lai veicinātu visā Latvijā interesi par jaunākajām Latvijas filmām un Nacionālo filmu festivālu „Lielais Kristaps”, kā arī lai popularizētu bibliotēku apmeklēšanu un pastāstītu par jauno iespēju Latvijas pašvaldību publiskajās bibliotēkās – Latvijas filmu skatīšanos bez maksas bibliotēku datoros, kas no šī gada februāra pieejama ikvienam, pateicoties Publisko bibliotēku attīstības projekta „Trešais tēva dēls” ietvaros izveidotajam bibliotēku iekšējam tīklam.


Konkursa dalībnieki
Konkursā var piedalīties ikviens jebkuras Latvijas pašvaldību publiskās bibliotēkas lasītājs un bibliotekārs. Dalībnieki konkursā sacenšas individuāli, katrs dalībnieks pārstāv vienu bibliotēku un atbilstoši savam statusam startē bibliotekāru vai bibliotēku lasītāju līgā.
No vienas bibliotēkas var pieteikties neierobežots lasītāju un bibliotekāru skaits.
Konkursā nedrīkst piedalīties KIS un Nacionālā Kino centra darbinieki.


Reģistrācija un atbilžu iesūtīšana
Konkursa pirmajā dienā internetā, portālā www.filmas.lv tiek publicēti konkursa jautājumi. Atbildes uz lielāko daļu jautājumu varēs atrast, noskatoties portāla katalogā piedāvātās Latvijas filmas, kuras pieejamas no bibliotēku datoriem, un lasot portālā pieejamo informāciju.
Konkursa dalībniekiem portālā jāatrod konkursa sadaļa un jāreģistrējas dalībai, aizpildot nepieciešamos informācijas laukus (obligāti jānorāda vārds, uzvārds, bibliotēkas nosaukums un rajons (pēc vecā dalījuma) un kontakttelefona numurs). Piedalīties konkursā dalībnieks drīkst tikai vienu reizi.


Atbildes uz jautājumiem tiek pieņemtas līdz 20.septembrim plkst. 21.00.
Pie katra jautājuma ir norādīts, cik punktu var iegūt par pareizu atbildi. Papildpunktus var iegūt, uzrakstot īsu eseju par tēmu „Ko es gaidu no Latvijas kino?” (ne vairāk kā 1500 rakstu zīmes).
 
Konkursa vērtēšana
Konkursā tiek noteikti 3 uzvarētāji katrā līgā no katra Latvijas reģiona (Kurzemes, Zemgales, Latgales, Vidzemes un Rīgas rajona un pilsētas) – kopskaitā 15 uzvarētāji bibliotēku lasītāju līgā un 15 – bibliotekāru līgā. Uzvar tie dalībnieki, kuri kopskaitā iegūst vislielāko punktu skaitu un augstu novērtējumu par eseju (tās vērtēs festivāla rīkotāju izveidota ekspertu komisija 3 cilvēku sastāvā).


Konkursa balvu fonds:
No apgāda Mansards –
– Dmitrija Ranceva grāmata „Kinotācijas” no sērijas „Kino Rakstu bibliotēka”
– Kristīnes Matīsas un Agra Redoviča grāmata „Dokumentāls logs uz Eiropu. Eiropas dokumentālā kino simpoziji 1977-2007”
No apgāda Dienas Grāmata –
– Ditas Rietumas un Normunda Naumaņa grāmata „Personības. Parādības. Personīgi”
– Deivida Linča grāmata „Ķerot lielo zivi”
No apgāda Neputns –
– Ingas Pērkones grāmata „Es varu tikai mīlēt. Sievietes tēls Latvijas filmās”
No apgāda Zinātne –
– Ingas Pērkones grāmata „Kino Latvijā 1920.-1940.”


un Latvijas filmu DVD no dažādām filmu studijām


Kontaktinformācija:


Jautājumiem par konkursu bibliotēkās:
Ilma Elsberga,
„Kultūras informācijas sistēmas” sabiedrisko attiecību speciāliste
(67844902, 29119713,
Ilma.Elsberga@kis.gov.lv)


Jautājumiem par festivālu „Lielais Kristaps”:
Zigita Saulīte,
Nacionālā Kino centra informācijas speciāliste
(67358875, 29485939,
Zigita.Saulite@nfc.gov.lv)


 

Pēdējās izmaiņas: 09.11.2018.