Drošības eksperti atgādina par bērnu drošību skolā un uz ielas

31.08.2009.


Tuvojoties 1. septembrim, drošības eksperti iesaka bērnu sagatavot ne tikai mācībām skolā, bet arī pievērst viņu uzmanību savai un ģimenes drošībai.


Lai bērns skolā un ārpus mācībām būtu drošībā, drošības kompānijas GRIFS AG speciālisti iesaka ik dienu ievērot dažus drošības principus.


Lai gan vecāki paši vislabāk var novērtēt bērna patstāvību, tomēr sākumskolas vecuma bērnus ieteicams pavadīt uz skolu, kā arī sagaidīt pēc stundām un ārpusklašu nodarbībām. Situācijās, kad neviens no ģimenes nevar bērnu nogādāt skolā, vēlams sadarboties ar citiem vecākiem, lai mazajiem nebūtu jādodas ceļā vieniem.


Bērnam jāzina, ka apmaldoties, ceļu labāk jautāt pārdevējai veikalā vai policistam, nevis nejaušam garāmgājējam uz ielas. Turklāt nekad nav par biežu atgādināt bērniem, ka nedrīkst sēsties svešos auto un runāt ar šaubīgiem cilvēkiem. Tas pats attiecas uz ēdiena vai dzēriena pieņemšanu no nepazīstamiem labvēļiem.


Ļaundari bieži izmanto cilvēku labsirdību, tāpēc bērniem jāmāca neuzticēties un atteikt svešiniekiem, kas lūdz iedot telefonu, lai kādam piezvanītu.


Zagļi parasti pievēršas vājākajiem, tai skaitā, bērniem. Svarīgi ir savām atvasēm atgādināt, ka, piemēram, mobilais telefons vai maks ir rūpīgi jānoliek, lai nepievērstu potenciālo zagļu uzmanību. Arī nauda transportam jāsameklē savlaicīgi.


Bērniem jāzina, ka nedrīkst ieiet kāpņu telpā, ja tur drūzmējas cilvēki vai notiek, kas cits, viņaprāt, aizdomīgs. Šādā situācijā jāiet nevis uz klusām, bet gan sabiedriskām vietām, piemēram, veikalu, jāzvana vecākiem.


Bērni jāpiekodina ne skolā, ne uz ielas nevienam nestāstīt par ģimenes finansiālo stāvokli, iegādātajām vai uzdāvinātajām mantām un plānotajiem izbraukumiem.


Lai nepievērstu zagļu un laupītāju uzmanību, bērniem jāsaprot, ka nevajadzētu izrādīt vērtīgas mantas skolā un citās publiskās vietās, piemēram, autobusa pieturā vai veikalā.


Vecākiem noteikti nevajadzētu uzreiz izsniegt bērnam visai nedēļai paredzēto kabatas naudu, jo zagļu interese būs ievērojami mazāka, ja kabatas nauda tiks sadalīta pa dienām.


Uzziņai:


Drošības kompānija GRIFS AG dibināta 2002. gadā, un pēc apgrozījuma šobrīd ir otrs lielākais šīs nozares uzņēmums Latvijā. GRIFS AG ir vienīgais apsardzes uzņēmums ar Latvijas pamatkapitālu, kas darbojas visās trijās Baltijas valstīs.


Drošības kompānija GRIFS AG jau kopš tās izveidošanas ir mērķtiecīgi ieņēmusi un nostiprinājusi līdera pozīcijas tirdzniecības vietu apsardzē un fiziskās apsardzes segmentā. Kompānijas nozīmīgāko klientu vidū pašlaik ir Rīgas lielākie tirdzniecības centri „Alfa”, „Origo”, „Galerija Centrs”, „Mols”, „Dole”, bet starp korporatīvajiem klientiem ir tādi plaši pazīstami uzņēmumi kā “Narvesen”, „IBM Latvija” „RIMI Latvija” „Tele2”, „Nelss” un citi.


Informāciju sagatavoja:
Dace Avena
GRIFS AG komunikācijas konsultante
Tālr. 29110260
dace.avena@hauska.com

Pēdējās izmaiņas: 09.11.2018.