SVA veikusi pēdējās peldūdens paraugu pārbaudes šajā sezonā

31.08.2009.


Valsts aģentūra
SABIEDRĪBAS VESELĪBAS AĢENTŪRA
Komunikācijas daļa
Tālruņi: 67081(549), (624), (625); e-pasts:
prese@sva.gov.lvwww.sva.gov.lv
Fakss: 7374980; Rīga, Klijānu iela 7, LV-1012


Pagājušajā nedēļā Sabiedrības veselības aģentūra (SVA) veica pēdējās peldūdens paraugu pārbaudes šajā sezonā – Latgales (68 peldvietās), Zemgales (32 peldvietās), Vidzemes reģionā (49 peldvietās), kā arī Rīgā (14 peldvietās) un Rīgas rajonā (13 peldvietās), Jūrmalā (12 peldvietās) un Tukuma rajonā (9 peldvietās). Analīzes liecina, ka aizliegts peldēties Lielupes peldvietā pie tilta (Babītes novadā) un Lielupes peldvietā Spuņņupē (Babītes novadā). Turklāt peldēties aizliegts arī Ungura ezerā (Cēsu rajona Pārgaujas novadā), jo tur konstatēta zilaļģu masveida savairošanās. Savukārt peldēties nav ieteicams  Mūsas upes peldvietā (Bauskā), Mūsas upes peldvietā pie Uzvaras ciemata (Bauskas novadā), Inčupes pludmalē (Saulkrastu novadā) un Ķesterciema pludmalē (Engures novadā). Atkārtotas analīzes liecina, ka peldēties atkal atļauts Lielās Juglas upes peldvietā Ropažos.


Pārbaudīto peldvietu saraksts un atrašanās vieta kartē atrodama SVA mājas lapā http://www.sva.gov.lv/ sadaļā Vides veselība.


2009.gada peldsezonā kopumā mikrobioloģiskā piesārņojuma dēļ bija aizliegts peldēties pavisam 19 peldvietās, savukārt ieteikums nepeldēties bija noteikts 17 peldvietām. Jāatzīmē, ka šajā sezonā monitorings tika veikts pavisam 274 peldvietās. Visās peldvietās, kurās bija noteikts kāds no peldēšanās ierobežojumiem, ūdens kvalitātes pasliktināšanās bija epizodiska, jo gandrīz katrā tika konstatēta pa vienai reizei (tikai Lielupes peldvietu Mežotnē (Bauskas novadā), kur peldēšanās aizliegums tika noteikts 2 reizes, savukārt Lielās Juglas upē Ropažos (Rīgas raj., Ropažu novads) un Inčupes pludmalē (Rīgas raj.) 1 reizi bija noteikts peldēšanās aizliegums un 1 reizi bija izdots ieteikums nepeldēties.


Salīdzinot ar 2008.gada peldsezonas datiem, peldvietu ūdens kvalitāte ir uzlabojusies, tomēr jāņem vērā fakts, ka šogad ņemto ūdens paraugu skaits finansiālu iemeslu dēļ bija apmēram par pusi mazāks nekā iepriekšējā gadā.   


Informāciju sagatavoja
SVA Komunikācijas daļas sabiedrisko attiecību speciāliste
Līva Vītola
Tel.: 67081625 (
liva.vitola@sva.gov.lv)

Pēdējās izmaiņas: 23.10.2018.