Aicinām Preiļu novada ģimenes pieteikties viesģimenes un audžuģimenes statusa iegūšanai

26.08.2009.

Latvijā vēl joprojām daudziem bērniem nav cilvēka, kurš iemāca braukt ar divriteni, uzklāt galdu, kad gaidāmi viesi, apliet dārzā puķes. Bērniem, kuri aug veselās, pilnvērtīgās ģimenēs, šāda pieredze ir pašsaprotama. Citiem bērniem, kuri aug bērnu namā, šādas un vēl daudzas citas lietas nav pieejamas.. Protams, bērnu namā ir mīļas audzinātājas un arī rotaļlietu netrūkst, bet ikviens bērns grib justies īpašs un mīlēts, grib piedzīvot to, kā ir būt īstā ģimenē.


Varbūt tieši Jūs vēlaties dāvāt savu mīlestību un laiku kādam no šiem bērniem, ļaujot viņam justies nozīmīgam? Jums ir iespēja uzņemt bērnu savās mājās nedēļas nogalēs, skolas brīvlaikos vai svētku dienās, kā arī apciemot bērnunamā, kļūstot par viesģimeni.


Viesošanās ģimenē bērnam palīdzēs gūt priekšstatu par ģimenes vērtībām, attiecībām, apgūt sociālās prasmes, kā arī attīstīt dažādas praktiskas iemaņas. Turklāt bērns iegūs apziņu, ka līdzās ir uzticams cilvēks, kas uzklausīs, sapratīs, varēs sniegt padomu un iedrošināt. Gan bērnam, gan jums tā būs neatsverama pieredze, kas nesīs daudz prieka un jauku mirkļu.


Viesģimene var būt gan neprecēts cilvēks, gan precēts pāris. Ja esat gatavs kādam bērnam dāvāt šāda veida atbalstu, tad savas dzīvesvietas bāriņtiesā jāiesniedz iesniegums par viesģimenes statusa piešķiršanu. Mēneša laikā bāriņtiesa izvērtēs situāciju, kā arī informēs par to, kādi dokumenti vēl iesniedzami. Kad viesģimenes statuss būs piešķirts, jūs varēsit doties uz bērnunamu, lai kopīgi ar bērnunama darbiniekiem vienotos, kuram bērnam tieši jūsu ģimenes atbalsts būtu vispiemērotākais. Ja bērns ciemosies jūsu ģimenē, jums izmaksās pabalstu bērna uzturam. Atbalstu un palīdzību problēmu risināšanā, ja tādas gadīsies, būs gatavi sniegt bērnunama speciālisti. Tāpat viesģimenēm pieejamas arī bezmaksas psihologa konsultācijas.


Preiļu novada bāriņtiesa un sociālais dienests joprojām aicina pieteikties arī ģimenes, kuras vēlas kļūt par audžuģimenēm.


Ja jūs, Preiļu novada iedzīvotāji, vēlaties uzzināt vairāk par viesģimeņu un audžuģimeņu statusa iegūšanu, lūdzam griezties Preiļu novada bāriņtiesā, Aglonas iela 1a, Preiļos vai zvanīt pa tālruni 65322106.


 


 


 

Pēdējās izmaiņas: 26.08.2009.