Preiļu Vēstures un lietišķās mākslas muzejā – pasākumi skolēniem un ģimenēm

01.09.2009.

Preiļu vēstures un lietišķās mākslas muzejs izsludina akciju „Skolēniem un ģimenēm draudzīgs muzejs”’, kuras laikā no 1. septembra līdz 14. septembrim piedāvā dažādas izglītojošās programmas un izstādes visiem interesentiem bez maksas.


Akcijas laikā aicinām ielūkoties muzeja krātuvēs A. Paulāna ielā 4, noklausīties Senā gludekļa stāstu, praktiski darboties ar senajiem gludināmajiem rīkiem.


Tikai no 2. septembra līdz 14. septembrim katru dienu laikā no plkst. 16.00 līdz 18.00 Preiļu muižas kapelā tiek piedāvāti Kapeņu stāstiņi. Atnāciet un saistošā veidā tiksiet iepazīstināti ar Borhu dzimtas un kapelas vēsturi, uzzināsiet par arheoloģiskajos izrakumos atrastajām senlietām un kurš valkāja brokātā šūto tērpu.


Tikai 3. septembrī plkst. 14.00 vārtsarga namiņā A. Paulāna ielā 4 vidusskolas vecuma jaunietēm tiek piedāvāta ekskluzīvs pasākums „Pēc smukuma nav jābrauc uz Tukumu…”, kura laikā pēc senām metodēm ar dabas produktiem mācīsimies saglabāt skaistumu. Konsultēs kosmetoloģe Marina Mūrniece.


Raiņa bulvārī 28 ( Kultūras centra izstāžu zālēs) saviem apmeklētājiem muzejs piedāvā divas izstādes.


„Es esmu atnācis no savas bērnības…” ir stāsts par novadnieka, kinorežisora, Preiļu pilsētas goda pilsoņa Jāņa Streiča bērnību, viņa dzimtu un Latgali, nedaudz pieskaroties kinorežisora darbam. Izstādes laikā varēsiet uzkavēties stilizētā Mirtas tantes istabā no kinofilmas „Limuzīns Jāņu nakts krāsā”, lasīt žurnālu, ko Jānis Streičs lasīja iedams ganos, atskaņot skaņuplates uz kinorežisoram 1951. gadā uzdāvinātā patafona.


Joprojām apskatāma izstāde „Logu stāsti”, kuru papildina iespēja likt puzles, zīmēt, sacerēt pašiem savu logu stāstus, būt vērīgiem skatītājiem un precīzi atbildēt uz darba lapās uzdotajiem jautājumiem.


Akcijas laikā arī muzeja vēstures pamatekspozīcija „Preiļi gadsimtu spoguļos” un izstāde „Vecticībnieku kultūras mantojums” atvērtas bez maksas.


Preiļu Vēstures un lietišķās mākslas muzejs


 

Pēdējās izmaiņas: 01.09.2009.