Sporta svētki Aizkalnē 2009

23.08.2009.

23. augustā aizvadīti par tradīciju kļuvušie Sporta svētki Aizkalnē. Sporta laukums pie Aizkalnes pamatskolas pulcināja daudzus aktīva dzīvesveida mīļotājus un atbalstītājus. Aizkalnes komandām konkurenci sastādīja arī ciemiņi no Preiļiem un apkārtējiem pagastiem, un katrs nu varēja pārbaudīt savas spējas.


Laika apstākļi sportistus nelutināja, tāpēc starti bija tiešām īsts pārbaudījums. Pļavu volejbolā savu saspēli rādīja desmit komandas un par spēcīgāko kļuva komanda ,,SIA Šmakauciņa” no Preiļiem, otrajā vietā ierindojās komanda ,,Z.s. Dižarāji” no Aizkalnes, trešajā – komanda ,,VIP”.


Futbolā uz startu izgāja astoņas komandas, pirmo vietu izcīnīja komanda ,,SIA Šmakauciņa”, otro vietu – komanda ,,Hlopci” no Aizkalnes, trešo vietu – komanda ,,Vietējie” no Aizkalnes.


Armrestlingā (roku laušanās) dalībnieki startēja individuāli vīriešu un sieviešu grupās. Vīriešu grupā starp astoņiem dalībniekiem visstiprākais bija Jānis Zukulis, otrais – Māris Staškevičs, trešais – Artis Kivriņš. Sieviešu grupā no četrām dalībniecēm kā visstiprāko sevi parādīja Laura Stašulāne, otra stiprākā bija Valērija Maļuhina, trešā – Laine Vilcāne.


Dalībnieki individuāli sacentās šautriņu mešanā. Šajā disciplīnā startēja visvairāk cilvēku – kopā 56 dalībnieki, no kuriem labāko rezultātu ieguva Mārtiņš Vilcāns, otrā vietā ierindojās Rolands Putāns, trešā vieta – dalībniekam ar segvārdu ,,Spicy”.


Bluķi tālumā meta 22 vīrieši un 11 sievietes, vīriešu grupā uzvarēja Jānis Zukulis, aizmetot bluķi 10m 54cm, otrais rezultāts – 8m 96cm – bija Kristiānam Vjaksem, trešais rezultāts 8m 87cm bija Jānim Jaudzemam.


Sieviešu grupā ar rezultātu 5m 10cm uzvarēja Laine Vilcāne, Vita Šņepste ar rezultātu 4m 44cm ierindojās otrajā vietā un Valda Šņepste ar rezultātu 4m 10cm ieguva trešo vietu.


Komandas divu cilvēku sastāvā startēja olu tālmešanā. Ar rezultātu 21m 33 cm uzvarēja komanda ,,Raivis un Andris”, ar rezultātu 20m 85cm otrajā vietā ierindojās komanda ,,Cīsiņi miglā”, trešās vietas rezultāts 20m 36cm komandai ,,Aldis un Rihards”.


Īsta spēkavīru sacensību cienīga bija riepas velšanas disciplīna. Vislabākais starp dalībniekiem bija Guntars Stašulāns, otrā vieta – Kristiānam Vjaksem, trešajā vietā – Arturs Škapars. Tiesneši atļāva riepu velšanas sacensībās pieļaut izņēmumu un startēt, veļot riepu, abām sievietēm vienlaicīgi, jo uzskatīja, ka šī disciplīna pietiekami grūta dāmu kategorijai. Likumsakarīgi, ka riepu velšanā Laurai un Iritai citu konkurentu nebija.


Šie svētki ir aizvadīti, varam jau gatavoties nākamā gada startiem. Pasākums bija liels kopdarbs, tāpēc sakām paldies Preiļu novada domei, Aizkalnes pagasta pārvaldei, Aizkalnes pamatskolai un Preiļu novada kultūras centram par sadarbību. Paldies par darbu tiesnešiem – Mārtiņam Vilcānam, Mārim Staškevičam, Rūdolfam Rutkovskim, Edgaram Upeniekam, Zigrīdai Kažemākai, Lindai Ručevskai un Rasmai Gāgai. Vislielākā pateicība, protams, sportistiem, atbalstītājiem un līdzjutējiem.


Aina Kažemāka,
Aizkalnes TN vadītāja


Pēdējās izmaiņas: 23.08.2009.