Preiļu novada domei piešķirts finansējums pils konservācijai

26.08.2009.

Preiļu parks ar tam piederošajām vēsturiskajām būvēm, tai skaitā Preiļu pils, ir Valsts nozīmes arhitektūras piemineklis un atrodas Preiļu novada domes īpašumā. Saskaņā ar esošo likumdošanu pieminekļa īpašnieka pienākums ir nodrošināt tā īpašumā esošā arhitektūras pieminekļa saglabāšanu.


Pamatojoties uz apstiprināto “2009. gada kultūras pieminekļu izpētes, glābšanas un restaurācijas programmu”, Valsts kultūras pieminekļu inspekcija ir piešķīrusi Preiļu novada domei 9000 latus Preiļu pils avārijas situācijas novēršanai. Paredzētajiem darbiem nav nepieciešams pašvaldības līdzfinansējums.


Par piešķirtajiem līdzekļiem paredzēts Preiļu pils jumta remonts, nomainot bojātās šīfera loksnes, vietās kur jumta segumā ir caurumi un pagaidu jumta uzlikšana pils apaļajam tornim 5,8 m diametrā austrumu pusē, lai saglābtu to no bojāejas. Ieplānota arī pils 46 pirmā stāva logu un 8 ārējo durvju aizdare ar mitrumizturīgo OSB plātni, lai pasargātu pili no piedrazošanas. 


Tā kā pils nomnieks SIA „Projektu attīstība un investīcijas” nepilda savas līgumsaistības ar pašvaldību, tuvākajā laikā tiks pārskatīts noslēgtais līgums ar uzņēmēju.


Maija Paegle, sabiedrisko attiecību speciāliste


 

Pēdējās izmaiņas: 09.11.2018.