Pasliktinoties ekonomiskajai situācijai, SIA „Preiļu saimnieks” ievieš jaunus taupības pasākumus

17.08.2009.

Ekonomiskā situācija Preiļos un valstī kopumā turpina pasliktināties, tāpēc, lai spētu izdzīvot, vairums uzņēmumu ir spiesti taupīt un arī SIA „Preiļu saimnieks” nav izņēmums.


SIA „Preiļu saimnieks” valdes priekšsēdētājs Jānis Mūrnieks: „Šobrīd fizisko un juridisko personu parādi par no SIA „Preiļu saimnieks” saņemtajiem komunālajiem un citiem pakalpojumiem ir sasnieguši jau nepilnus 227 000 Ls. Tas ir aptuveni divas reizes vairāk nekā pagājušā gada šajā periodā. Straujākais parādu apjoma pieaugums bija vērojams no šī gada aprīļa līdz maijam, vasaras mēnešos klientu parāda pieaugums apstājās, tomēr tas arī nesamazinājās. Tāpēc nākas pieņemt jaunus taupības pasākumus, ar kuriem, protams, nav apmierināti mūsu darbinieki, bet diemžēl tāda ir šā brīža situācija.”


SIA „Preiļu saimnieks”, lai spētu nodrošināt visus iedzīvotājiem sniegtos pakalpojumus pilnā apmērā, ir ieviesis taupības pasākumus. Taupības pasākumi jau tiek veikti visa gada garumā. Šī gada pavasarī daļai uzņēmuma darbinieku, ar viņu piekrišanu, tika veiktas izmaiņas darba līgumos, ieviešot izmaiņas darba apmaksas kārtībā un darba likmēs. Turpinot taupības pasākumus, no šī gada 1. augusta atalgojums tiek samazināts visiem uzņēmuma darbiniekiem- sākot no valdes locekļiem un beidzot ar palīgstrādniekiem. Lai samazinātu izdevumus darbinieku atalgojumam, no 17. augusta 18 SIA „Preiļu saimnieks” darbinieki (namu pārvaldē un galvenajā pārvaldē) pāriet uz četru darbadienu darba nedēļu. Arī turpmāk Liepu 2 galvenā pārvalde strādās visas piecas darba dienas, bet pirmdienās un piektdienās nebūs pieejami daļa pārvaldes darbinieku, jo daļa darbinieku nestrādās pirmdienās, bet otrā daļa piektdienās. SIA „Preiļu saimnieks” Namu pārvaldes darba specifika nosaka to, ka nav iespējams nodrošināt pilnvērtīgu funkciju izpildi, ja nav puses darbinieku, tāpēc turpmāk namu pārvalde piektdienās nestrādās. Ja Jums ir nepieciešamība griezties Namu pārvaldē (N.Rancāna 3, Preiļi), tad aicinām Jūs to turpmāk darīt pirmdienās, otrdienās, trešdienās un ceturtdienās.


Šāds taupības režīms varētu būt līdz šī gada beigām, kad, atkarībā no tā brīža situācijas, tiks lemts par turpmāko rīcību.


Aicinām iedzīvotājus būt saprotošiem!


Jānis Vaivods,
SIA „Preiļu saimnieks” sabiedrisko attiecību speciālists

Pēdējās izmaiņas: 17.08.2009.