23.augustā – Baltijas vienotības skrējiens “SIRDSPUKSTI BALTIJAI”

23.08.2009.

Baltijas vienotības skrējiens
“SIRDSPUKSTI BALTIJAI”


Pirms 20 gadiem Lietuvas, Latvijas un Igaunijas cilvēki uzzināja, ko nozīmē “pleca sajūta”. Ko nozīmē “pretstāvēt” un “pastāvēt”. Pirms 20 gadiem pasaule sadzirdēja trīs Baltijas valstu ziņu: “Mēs esam vienoti! Nacistu un komunistu līgumam pienācis gals”. Tūkstošiem ļaužu nolika savu darāmo, izgāja no mājām, sadevās rokās. Baltijas ceļš.


20 gadus vēlāk mēs aicinām atminēties Baltijas ceļu un ar lepnumu atkārtot tā maršrutu, piedaloties Baltijas vienotības skrējienā.


Projekta mērķis: atgādināt par 20.gadadienu kopš tautu brīvības atgūšanas, vienlaikus pieminot Molotova-Rībentropa pakta 70.gadadienu.


Pasākuma ideja: Šodien, 2009. gada 23. augustā, mēs – visas 3 Baltijas valstis –atjaunojam Baltijas ceļu vairāk nekā 600 kilometru garā tautas skrējienā. Ikviens ir gaidīts, ikviens ir vajadzīgs. Nav svarīgi, vai tie ir desmiti kilometru vai desmiti soļu. Būtiska ir vienotība. Un tā šodien visvairāk jau vajadzīga mums pašiem.


Skrējiena gaitā mēs pierakstīsim skrējēju sirdspukstus kopējā Baltijas kardiogrammā. Šī kardiogramma būs pierādījums mūsu nacionālās apziņas dzīvotspējai. Ikviens varēs pievienot savu sirds ritmu kopējam Baltijas pulsam. 23. augustā noliksim savu darāmo, iziesim no mājām un skriesim. Aiz cieņas pret vēsturi. Aiz pienākuma pret rītdienu. Aiz mīlestības pret savu zemi.


Iniciatīvas patrons: Valsts Prezidents Valdis Zatlers.
 
Ceļš: Lai nodrošinātu distances veikšanu 24 stundās, skrējiens notiks no diviem starta punktiem uz vidu. Tādējādi skrējēji sāks distanci no Tallinas uz Rīgu (376 km) un no Viļņas uz Rīgu (295 km); kopā 671 km. Maršruts tiks dalīts 1 km stafetes posmos, lai uzturētu noteikto ātrumu un nodrošinātu plašāku līdzdalību skrējienā.


Starts: Startu 22.augustā dod Igaunijas prezidents Ilvess un Lietuvas prezidente Grībauskaite.


Finišs: 23.augustā plkst. 20:00 Rīgā pie Brīvības pieminekļa (stafetes finiša posmā un noslēguma pasākumā piedalās Latvijas Prezidents).


Skrējēji: Sportisti no visām 3 valstīm veiks stafetes skrējienu (vidējais ātrums – 1 km  distanci plānots veikt 4 minūšu laikā, bet pilsētu teritorijā 5 minūtēs); ikviens var pievienoties vadošajiem skrējējiem savā izvēlētajā kilometrā; iespēja piedalīties ir ikvienam interesentam jebkurā vecumā, aicināti piedalīties arī cilvēki ratiņkrēslos un ģimenes ar bērniem. Tie, kuri piedalīsies, tiek aicināti norādīt konkrētu distanci, kuru iecerējuši veikt. Drošību nodrošinās policijas eskorts.


Sekošana notikumam: Notikuma laikā informācija par skrējienu tiks publicēta akcijas interneta mājas lapā www.baltijascelam20.lv. Tajā būs pieejama Baltijas ceļa kartes funkcija, kas ļaus sekot stafetes skrējiena procesam tiešsaistē. To nodrošinās satelīta uztvērēji, kas tiks ievietoti ziņojumu kapsulās, ko skrējēji nesīs sev līdzi.


Projekta mājas lapa būs vieta, kur jau pirms skrējiena reģistrēties, piesaistīt draugus un paziņas, pasūtīt akcijas kreklu, ievietot savas fotogrāfijas gan no Baltijas ceļa pirms 20 gadiem, gan tagad – pēc dalības skrējienā.


Maršrutu un skrējējus vienlaikus filmēs no pavadošās automašīnas, tādējādi sniedzot pilnīgu Baltijas ceļa ierakstu.


Mediju atbalsts: LTV1, izdevniecības “Mediju nams” mediji, izdevniecības “Santas grupa” mediji, draugiem.lv, delfi.lv, Latvijas Avīze, Radio SWH, Latvijas Radio 2, u.c.


Organizatori: Atbildīgā institūcija ir Latvijas orientēšanās federācija sadarbībā ar federācijas kolēģiem Lietuvā un Igaunijā.

Pēdējās izmaiņas: 23.08.2009.