SIA „Preiļu saimnieks” strādā pilsētas sakopšanas darbos

27.07.2009.

Kluss prieks pārņem tad, kad Preiļos iebraukušie ciemiņi vai tūristi no citām Latvijas pilsētām vai ārzemēm atzīst, ka mūsu pilsēta ir neliela, bet sakopta. Tad gribas pacensties vēl vairāk un izdarīt vēl labāk.


Neskatoties uz to, ka labiekārtošanas darbiem novadā šogad atvēlēts daudzreiz mazāks finansējums nekā pagājušogad, SIA „Preiļu saimnieks” apzaļumošanas un labiekārtošanas nodaļas darbinieki Zentas Igolnieces vadībā strādā čakli un nesūdzas par darba trūkumu.


Jau pavasarī tika iestādītas puķes, uzliktas ziedu piramīdas un puķu grozi, tagad atliek tikai sakopt un atsvaidzināt. Ja esat ievērojuši, tad ziedu piramīdu forma un krāsas mainās katru gadu, lai pilsētā būtu dažādība. Te darbojas darbinieku iztēle un radošā fantāzija, izvēloties pavasarī ziedošos augus.


Jau no pavasara tiek pļauta zāle – vai ar zāles pļāvējiem vai arī ar parastajām rokas izkaptīm – kā to agrāk darīja mūsu tēvi un vectēvi. Nesen tika sakārtots volejbola laukums pludmalē, regulāri notiek puķu dobju ravēšana, tiek sagrābta nopļautā zāle.


Regulāri jāiztīra atkritumu urnas pie daudzdzīvokļu dzīvojamām mājām, jāvāc nomestie papīri, PET pudeles ielās un parkā – ne tikai pēc diskotēkām vai ballēm pilsētā, bet arī ikdienā. Bieži jāsavāc ar vēju nolauztie koku zari vai veseli koki, jānozāģē nokaltušie vai aizlūzušie koku zari – arī to dara „Preiļu saimnieka” darbinieki.


Kopā ar uzņēmuma darbiniekiem labiekārtošanas un sakopšanas darbos jūlija mēnesī strādā arī 14 līgumstrādnieki sabiedriski derīgajos darbos, augustā sabiedriski derīgajos darbos iesaistīto cilvēku būs mazāk.


Paldies sakām visiem privātmāju un uzņēmumu īpašniekiem, kuri regulāri sakopj ēkas, apzaļumo un labiekārto dārzus un piegulošās teritorijas. Pateicamies arī tiem iedzīvotājiem, kuri zvana un ierosina kaut ko vēl uzlabot, piekārtot un sakopt.


Maija Paegle,
Preiļu novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste


 

Pēdējās izmaiņas: 27.07.2009.