Nodod pārstrādei nolietotās elektropreces

27.07.2009.

SIA „Preiļu saimnieks” 8. jūlijā nodevis pārstrādei jau trešo kravu ar vecajām nolietotajām elektriskajām un elektroniskajām iekārtām, ko uzņēmumam bija piegādājuši novada iedzīvotāji.


SIA „Preiļu saimnieks” atkritumu apsaimniekošanas daļas vadītāja Vineta Igolniece pastāstīja, ka starp savāktajām elektriskajām iekārtām bija 59 ledusskapji, 12 gāzes plītis, 19 veļas mašīnas, 119 televizori, 20 kineskopi, 71 dažāda izmēra radioaparāti, 16 putekļu sūcēji, 28 magnetafoni, 66 datori, 8 gludekļi, 26 kases aparāti, 2 mikroviļņu krāsnis, 2 kopētāji, 6 radiatori, 14 kalkulatori, vairākas televizoru pultis, klaviatūras, fēni, un citas mazākas elektrisko preču vienības – kopskaitā 50 gabali. Nodotajā veco iekārtu klāstā bija arī 7 kastes ar dažādiem sīkumiem – televizoru lampiņas un dažādu iekārtu izkomplektētās detaļas. Kopējais nodoto elektrisko un elektronisko preču svars sastādīja 11,320 tonnas.


Iepriekšējie nolietoto elektrisko un elektronisko preču vedumi bija nedaudz pieticīgāki. 2008. gada janvārī pārstrādei tika nodotas 8,100 tonnas veco iekārtu, bet 2008. gada jūnijā uzņēmums nodeva 9,320 tonnas nolietotu dažādu iekārtu.


27. maijā tika nodots arī savāktais kartons, kura svars sastādīja 20,15 tonnas. Šobrīd SIA „Preiļu saimnieks” strādnieki jau ir sapresējuši kārtējo daudzumu kartona, lai varētu vest to nodošanai. Atliek vien saskaņot aizvešanas datumu.


Tikpat raiti krājas arī stikla tara – pudeles un burkas. Šķirošanas laukumā jau sakrātas 10 tonnas stikla, un tas ir minimālais svars, lai arī stiklu varētu transportēt uz tā pārstrādes vietu.


Vineta Igolniece pastāstīja, ka uzņēmums vāc, šķiro pa krāsām, kā to prasa noteikumi, un presē ķīpās PET pudeles. Pagaidām gan vēl pietrūkst vajadzīgā daudzuma, lai arī šī veida atkritumus nodotu pārstrādei, tāpēc tas krājas tam paredzētajā vietā šķirošanas laukumā. Atsevišķi tiek šķirotas arī vecās dienasgaismas spuldzes.


Vineta Igolniece norādīja, ka Preiļu novadā iedzīvotāji atkritumus šķiro apzinīgi, rūpējoties ne tikai par māju attīrīšanu no vecajām un nevajadzīgajām mantām, bet arī par vides tīrību.


Maija Paegle,
Preiļu novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste


 

Pēdējās izmaiņas: 27.07.2009.