Ludzā 1. augustā notiks Neptūna svētki

01.08.2009.

Baltijas Ezeru zeme ir viens no tuvākajiem un interesantākajiem ceļojumu galamērķiem, kas bagāts ar ezeriem, ainavisku un mazpārveidotu dabu, unikālu kultūrvēsturi un sirsnīgiem cilvēkiem. Vairāku gadu garumā Latgales reģionā Latvijā un Aukštaitijas reģionā Lietuvā izveidots plašs piedāvājumu klāsts ceļotājiem- gan velomaršruti, gan kulinārā mantojuma un kultūrvēstures objektu tīkls, amatu darbnīcu un lauku saimnieku piedāvājumi.


Kopš 2009.gada sākuma Latvijas–Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas 2007.–2013. gadam projekta LLI-050 WATER JOY „Uz ūdens resursiem balstītā kopējā tūrisma piedāvājuma radīšana Latgales reģionā un Utenas apriņķī„ ietvaros Latgales plānošanas reģions, Latgales reģiona attīstības aģentūra un Utenas apriņķa vadītāja administrācija, sadarbībā ar Latgales un Utenas apriņķa (Lietuva) pašvaldībām, veido jaunus tūrisma piedāvājumus atpūtai uz un pie ūdeņiem. Tiek labiekārtotas atpūtas vietas upju un ezeru krastos, veidoti ūdenstūrisma maršruti, organizēti kopīgas mārketinga aktivitātes. Projekta aktivitāšu mērķis ir popularizēt aktīvo atpūtu Baltijas ezeru zemes teritorijā, kā arī sekmēt ūdens resursu optimālu izmantošanu, veicinot aktīva un veselīga dzīves veida vērtību popularizēšanu sabiedrībā.


Ludza – Latvijas vecākā pilsēta piecu ezeru ielokā ir ne tikai ludzāniešu mīlēta, bet arī iecienīts tūristu ceļojumu galamērķis. Šajā tradīcijām bagātajā pierobežas pilsētiņā projekta ietvaros tiek veidoti jauni ar atpūtu pie ūdeņiem saistīti piedāvājumi – labiekārtotas 3 atpūtas vietas Mazā Ludzas ezera krastos: atpūtas vieta pie Novadpētniecības muzeja, laivu piestātne Soikāna ielā 22 un pilsētnieku iemīļotā pludmale Zaldātu Radziņā Peldu ielā. Tieši Zaldātu Radziņā ir veikti vērienīgākie darbi: labiekārtota pati pludmale, iekārtotas laipas laivām un makšķerniekiem ar nelielu baseinu pašiem mazākajiem peldēt gribētājiem, izveidoti jauni sporta laukumi pludmales volejbolam un futbolam, uzstādītas jaunas koka konstrukcijas ērtai atpūtai- lapenes, tualetes, pārģērbšanās kabīne, galdi, soli, neliela estrāde pasākumiem, kā arī jauns un ērts plosts.
Projekta rezultātā tapušas daudzas labas lietas – oriģināls pilsētas iepazīšanas maršruts ekskursijā pa pilsētas ezeriem ar plostu, pilsētas karte un pirmo reizi arī ceļvedis – par atpūtu pie ūdeņiem jaunizveidotajā Ludzas novadā. Patiess iepriecinājums un spēka avots šajos grūtajos laikos  ludzāniešiem un viesiem no Latgales, Lietuvas, Krievijas, Vācijas, Baltkrievijas būs iecerētais pasākums- Neptūna svētki 1.augustā Mazā Ludzas ezera piekrastē (Peldu ielā 21), kas ir bijusi sena Ludzas tradīcija.


Zaldātu Radziņā pulcēties gan ludzāniešu ģimenes ar bērniem, gan pilsētas viesi, lai tiktos ar Ludzas ezeru valdnieku Neptūnu un pavalstniekiem, piedalītos jautrās atrakcijās un spēlēs, oriģinālu peldlīdzekļu parādē un jauniešu mūzikas festivālā ar balli vakarā pilsētas parka estrādē.


Neptūns ar svītu Zaldātu radziņa pludmalē ieradīsies ar jauno plostu un laivām, atklās pasākumu plkst. 11.00 un aicinās atraktīvi darboties pasākuma aktivitātēs. Svētki pilsētā būs sākušies jau 4.00 no rīta ar atklāto spiningošanas čempionātu makšķerniekiem Lielajā Ludzas ezerā, 9.00 ar Zaļo tirdziņu Ludzas amatnieku centrā. Pēc atraktīvas programmas Zaldātu Radziņa jaunajā pludmalē – ģimeņu jautrajiem startiem uz piepūšamajām atrakcijām, pludmales volejbola un futbola turnīriem, orientēšanās sacensībām Mazajā ezerā un visbeidzot netradicionālu peldlīdzekļu parādes, pilsētas parka estrādē jauniešu mūzikas festivāls noslēgs svētku dienu ar Latgales un Ludzas instrumentālo grupu, Kārsavas grupas „Bez PVN” ,kā arī viesu no Krivijas un Baltkrievijas uzstāšanos un balli .
    
Ceram uz ludzāniešu un viesu atsaucību un aicinām piedalīties visās aktivitātē, jo īpaši lūdzam uzmeistarot oriģinālu peldlīdzekli un nodemonstrēt to svētkos- tad tas patiešām būs aizraujošs un jautrs pasākums!


Neptūna svētku Ludzā programma (PDF)


Ludzas pilsētas dome,
Projekta koordinatore L.Kondrāte, t. 65707416


 

Pēdējās izmaiņas: 13.11.2018.