Zaudējums labā spēlē

18.07.2009.

18. jūlijā Līvānu stadionā ciemojās 1. līgas čempionāta līderi – Liepājas Metalurga dublieru komanda. Klusībā cerējām uz veiksmīgu spēles iznākumu, jo spēles ar divām citām pirmā trijnieka komandām FK Jelgava un FK Jaunība preiliešiem bija veiksmīgas. Arī šī spēle Preiļu komandas izpildījumā bija diezgan saturīga – neskatoties uz ļoti karsto laiku, mūsu futbolisti labi kustējās visu spēles laiku.

Spēle gan iesākās ar diezgan ātri zaudētiem vārtiem, kad pretinieku izgājienu pa labo malu “nogulēja” mūsu aizsargi. Jāatzīst, ka abas komandas ļāva viena otrai spēlēt, tāpēc bīstamu momentu bija pietiekami pie abu komandu vārtiem. Pēc skaistas kombinācijas, kurā piedalījās 4 preiliešu spēlētāji, pretinieku soda laukumā neatļauti tika kavēts Edgars Aizpurvietis un Mārtiņš Čingulis precīzi realizēja 11m soda sitienu. Otrā puslaika pirmās 15 minūtes aizritēja ar mūsu komandas pārsvaru un Aigaram Caicam noteikti bija jārealizē kaut viens no momentiem, kurus viņam radīja komandas biedri. Diemžēl, nepaveicās, toties paveicās liepājniekiem, kad īsā laika sprīdī mūsu pretinieki guva vārtus pēc ātra pretuzbrukuma un tūlīt pat pēc stūra sitiena Atis Litavnieks neveiksmīgi ievirzīja bumbu savos vārtos. Priecē tas, ka preilieši turpināja meklēt iespējas uzbrukt un Aigars Caics 4 minūtes pirms spēles beigām samazināja vārtu starpību līdz 2:3.

Pēdējās minūtēs Preiļu aizsargi centās palīdzēt uzbrucējiem izlīdzināt rezultātu un pēc neveiksmīgas stūra sitiena izspēles pie liepājnieku vārtiem, nepaspējām atgriezties aizsardzībā un Liepājas komandas uzbrucējs, izejot vienatnē pret vārtsargu skaisti pārmeta bumbu tam pāri, pieliekot punktu šai spēlei – 4:2 Liepājas Metulurga dublieru labā. Kopumā jāatzīst, ka pretinieki bija mobilāki un mērķtiecīgāki un pelnīti uzvarēja, taču arī mūsu komanda ir jāuzslavē pa šo spēli.

2009. GADA LATVIJAS ČEMPIONĀTS FUTBOLĀ (1. LĪGA)