Konkurss par sakoptāko sētu Saunas pagastā norisināsies trīsdesmito reizi

29.07.2009.

29. jūlijā Preiļu novada Saunas pagastā notiks gadskārtējais konkurss „Sakoptākā sēta pagastā”. Saimniecību vērtēšana notiks divās grupās – zemnieku saimniecības un pārējās saimniecības.

Konkursam pieteiktās saimniecības vērtēs pēc vairākiem kritērijiem. Būs svarīgs saimniecības ēku, pagalma, dārza izvietojuma kopiespaids, iekļaušanās kopējā saimniecības vidē, dzīvojamo un saimniecības ēku stāvoklis. Svarīgs kritērijs būs saimnieciskā darbība un ražošanas attīstība, ņemot vērā arī ēku rekonstrukciju un celtniecību, zemes racionālu izmantošanu. Ne mazāk svarīgs ir saimniecības vizuālais tēls, tāpēc komisija novērtēs arī apzaļumošanu – ziedu, zāļu laukumus un dzīvžogu izvietojumu. 

Skates komisija saskatīs arī nekārtības pagasta teritorijā un aizrādīs tiem zemes īpašniekiem, kuri saskaņā ar pastāvošo likumdošanu nebūs sakopuši savus īpašumus. Uzvarētājus – sakoptākās sētas īpašniekus – apbalvos ar piemiņas balvām.   

Kā mūs informēja Saunas pagasta pārvaldes pašreizējā vadītāja Emīlija Kokorīte, šis konkursam ir jubilejas gads. Šogad pagastā konkurss norisināsies jau 30. reizi, un varbūt sakoptības skates ir tās, kuras uzmundrina cilvēkus ne tikai sakopt un sakārtot saimniecības, bet ieguldīt savu darbu, izdomu un nereti arī finanšu līdzekļus saimniecību teritoriju apzaļumošanā un vizuālajā noformējumā. Saunas pagasta iedzīvotāju mājās ziedu ir ļoti daudz, un vairākas no saimniecībām var lepoties ar retiem augiem un tādu zaļo rotu, kādu var redzēt tikai Botāniskajos dārzos, bet par to sīkāk informēšu citā reizē – pēc konkursa.

Maija Paegle,
Preiļu novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste

Pēdējās izmaiņas: 29.07.2009.