VID lidostā `Rīga` novērš mēģinājumu nelikumīgi izvest uz Glāzgovu 40 blokus cigarešu ar Baltkrievijas akcīzes markām

21.07.2009.


Sestdien, šī gada 18. jūlijā, Valsts ieņēmumu dienesta (turpmāk – VID) Rīgas muitas reģionālās iestādes darbinieki lidostā „Rīga”, veicot pasažieru bagāžas kontroli, kādas reisa Rīga – Glāzgova pasažieres bagāžā atklāja 8000 gab. jeb 400 paciņas dažādu marku cigarešu ar Baltkrievijas akcīzes markām.


Pagājušo sestdien VID darbinieki veica reisa Rīga – Glāzgova pasažieru kontroli. Kontroles laikā VID darbiniekiem radās aizdomas, ka kāda Latvijas pilsone rokas bagāžā un reģistrētajā bagāžā varētu pārvadāt lielu daudzumu cigarešu, tādēļ tika veikta sievietes rokas bagāžas padziļinātā kontrole ar rentgena iekārtu, kuras laikā tajā tika konstatēts ievērojams daudzums cigarešu ar Baltkrievijas Republikas akcīzes nodokļa markām. Cigaretes bija iesaiņotas polietilēna maisiņos un paslēptas starp personīgajām drēbēm.


Ņemot vērā rokas bagāžā atrastās cigaretes, pasažiere tika uzaicināta arī uz reģistrētās bagāžas padziļināto fizisko kontroli. Tās laikā pasažieres bagāžā – 2 koferos –  VID darbinieki atklāja lielu daudzumu WINSTON, MAGNAT, GLAMOUR un PREMJER markas cigaretes, kuras 1958. gadā dzimusī Latvijas pilsone bija slepus centusies izvest uz Glāzgovu (Apvienotā Karaliste). 
Atrastās cigaretes tika izņemtas, bet personai par konstatēto pārkāpumu sastādīts administratīvā pārkāpuma protokols saskaņā ar Administratīvo pārkāpumu kodeksa (LAPK) 169.3 pantu par ar akcīzes nodokli apliekamo preču aprites noteikumu pārkāpšanu. Kopējais izņemot cigarešu daudzums ir 8000 gab. jeb 40 bloki cigarešu.


Par atklāto pārkāpumu – tabakas izstrādājumu uzglabāšanu un pārvadāšanu bez Latvijas Republikas akcīzes nodokļa markām un bez to izcelsmi apliecinošiem dokumentiem – sievietei var tikt piemērots naudas sods līdz divsimt piecdesmit latiem, konfiscējot pārbaudes laikā izņemtos tabakas izstrādājumus.


VID atgādina, ka ceļojot Eiropas Savienības (turpmāk – ES) ietvaros, ir jāņem vērā, ka normatīvajos aktos ir noteiktas atsevišķas preču grupas, kurām ir noteikti pārvietošanas un ievedamo apjomu ierobežojumi. Tā piemēram, dažās ES dalībvalstīs – Zviedrijā, Dānijā, Īrijā, Somijā, Lielbritānijā, Austrijā, Vācijā – līdz 2009.gada 31.decembrim ir noteikti ierobežojumi cigarešu ievešanai no jaunajām dalībvalstīm, proti, braucot uz šīm valstīm no Latvijas, atļautais cigarešu ievešanas apjoms ir 200 cigaretes. Ar sīkāku noderīgu informāciju ceļotājiem aicinām iepazīties VID mājas lapā www.vid.gov.lv , sadaļā Noderīgi/Informācija ceļotājiem.


VID Komunikācijas daļa
(tel. 67028691, 29350642)


 

Pēdējās izmaiņas: 09.11.2018.