VSAA sākusi atmaksāt jūlijā neizmaksāto pensijas daļu no darba aizgājušajiem pensionāriem

20.07.2009.


10,5 tūkstoši pensionāru, kuri bija aizgājuši no darba, bet kuriem tomēr par 70% tika samazināta pensija, tuvākajās dienās saņems neizmaksāto pensijas daļu. Valsts sociālās apdrošināšanas   aģentūrā  (VSAA) ir veikts pensijas pārrēķins atbilstoši aktuālajiem no Valsts ieņēmumu dienesta (VID) saņemtajiem datiem, kas apliecina to, ka penasionārs ir pārtraucis darba attiecības.


Tie pensionāri, kas pensiju saņem bankas vai Pasta norēķinu sistēmas (PNS) kontā, jau līdz 20. jūlijam  savā kontā saņems neizmaksāto pensijas daļu, kas viņiem tika ieturēta kā strādājošiem pensionāriem. Savukārt tie, kas pensiju saņem ar piegādi mājās, jūlijā neizmaksāto summu saņems kopā ar kārtējo nākamā mēneša pensiju, ja VSAA būs saņemta informācija no VID par to, ka viņi ir pārtraukuši darba attiecības.


Atgādinām, ka likums „Par valsts pensiju un valsts pabalstu izmaksu laika periodā no 2009. gada līdz 2012. gadam” paredz, sākot ar šā gada 1. jūliju, par 70% samazināt pensijas apmēru strādājošiem vecuma vai izdienas pensijas saņēmējiem.


Vienlaikus vēlamies vērst uzmanību uz to, ka Latvijā pašlaik ir gandrīz 29 tūkstoši darba devēju, kas Valsts ieņēmumu dienestam nav ziņojuši par  darba ņēmējiem, kas pārtraukuši darba attiecības. Līdz ar to vairāk nekā 52 tūkstošiem cilvēku ilgstoši (no diviem mēnešiem līdz vairākiem gadiem) nav  reģistrēti ienākumi un nav arī noslēgts darba periods.


 

Pēdējās izmaiņas: 09.11.2018.