LIELAIS ORIENTĒŠANĀS BRAUCIENS “VIESOJAS” LATGALĒ

17.07.2009.


Kad Tu pēdējo reizi esi bijis Latgalē vai dzirdējis latgaliešu valodu? Neatceries? Mēs Tev varam sniegt šādu iespēju – divās dienās izbraukāt un ieraudzīt Latgales interesantākās un skaistākās vietas. Tikai šoreiz tas nebūs parasts atpūtas brauciens, bet gan Lielais Orientēšanās Brauciens ar savu auto, kura laikā dalībniekiem jāatrod kartē atzīmētie punkti (kontrolpunkti) un tur jānofotografējas. Par katru atrasto kontrolpunktu komanda saņemt noteiktu punktu skaitu. Uzvar tas, kurš ir savācis vislielāko punktu skaitu.


Brauciena laikā pa Zilo ezeru zemi Tev būs kartē jāatrod un jānofotografējas pie Latvijā lielākā dižakmeņa, jāatrod kāds no 150 Latgales pilskalniem. Iespējams, Tu redzēsi Baltijā dziļāko ezeru un teikām apvīto Velnezeru, kā arī neskaitāmos krucifiksus ceļmalās. Lai pilnībā iepazītu Latgales kolorītu, Tev būs iespēja paciemoties īstā latgaliešu lauku sētā. Neiztiksi arī bez orientēšanās Latgales lielākajās pilsētās – Daugavpilī, Ludzā, Preiļos, Rēzeknē un Krāslavā, kā arī redzēsi pasaules mēroga katolicisma svētvietu un paspiedīsi roku īstām pils dāmām. Un vēl, un vēl, un vēl…… Stāstīt mēs varam daudz, bet labāk atbrauc un ieraugi pats! 


Izmēģini neparastu brīvā laika pavadīšanas veidu – auto-foto-orientēšanos! Lai piedalītos, Tev ir nepieciešams jebkurš vieglais automobilis, ne mazāk kā divi dalībnieki (viens brauks, otrs orientēsies kartē), digitālais fotoaparāts, Dienvidlatgales karte, rakstāmpiederumi, telts (lai nav jāguļ mašīnā) un labs noskaņojums. 


Lielā Orientēšanās Brauciena starts – 25.jūlijā, Jēkabpils rajonā, Dignājas pagastā, “Kliņģerītēs”. Finišs  – 26.jūlijā Jēkabpilī. Divās dienās būs jānobrauc aptuveni 800 km. Nakšņošana starp abām sacensību dienām būs Aglonas pusē.


Dalības maksa – 50 Ls no automobiļa.


Reģistrācija, precīza informācija par sacensību norisi, dokumentācija un iepriekšējo braucienu dalībnieku atsauksmes – www.autofotoorientesanas.lv


Latgola Jyus aicynoj un vīsmīleigi gaida!


MŪS ATBALSTA:
KAUSI-BALVAS, DIGITALA PELE, CAR RENT, ANDRUPENES LAUKU SĒTA, KRUSTPILS PILS, AGLONAS ALPI, RĒZEKNES TIC, KRĀSLAVAS TIC, I-REZEKNE.LV, JĀŅA SĒTA


 

Pēdējās izmaiņas: 09.11.2018.