Eleco aicina jauniešus piepelnīties vasaras brīvlaikā, sakopjot apkārtējo vidi

07.07.2009.

No š.g. 7. jūlija līdz 31. augustam visos Latvijas rajonos norisināsies akcija „Jaunieši – zaļākai Latvijai”. Akcijas rīkotāji – Eleco un „Latvijas Zaļais elektrons” aicina skolniekus un studentus, kuri vēlas šovasar nopelnīt sev kabatas naudu, vērsties uzņēmumā Eleco, kas specializējas lietotu elektrisku un elektronisku iekārtu utilizācijā.


Pēc Eleco un OMD veiktās aptaujas datiem ceturtā daļa jeb 25% Latvijas jauniešu vecumā no 15 līdz 19 gadiem kā galveno problēmu esošajai atkritumu apsaimniekošanas sistēmai min informācijas trūkumu par utilizācijas punktu atrašanās vietām.


„Uzskatām, ka šī situācija ir jāmaina un esam uzsākuši jauniešu informēšanu un izglītošanu apkārtējās vides aizsardzības jautājumos, iesaistot piedalīties konkrētos projektos. Akcija „Jaunieši – zaļākai Latvijai” ir pirmais solis. Savācot un nododot otrreizējai pārstrādei, nevajadzīgās ierīces (piem., datorus, monitorus, veļas mašīnas, akumulatorus, baterijas, mobilos telefonus), metāllūžņus, PET pudeles un makulatūru, skolniekiem ir iespēja ne vien aizpildīt savu brīvo laiku, bet arī palīdzēt sakopt apkārtējo vidi”, uzsver Eleco direktors Arnis Kozlovskis.


Līdz šim otrreizējas utilizācijas sistēma Latvijā nav darbojusies efektīvi. To uzskatāmi parāda arī Eurostat* dati – 2008.gadā Latvijā utilizācijai tika nodoti 3 kg elektropreču uz vienu iedzīvotāju. Tai pat laikā šis pats rādītājs tādās valstīs kā Zviedrija, Norvēģija un Vācija ir vairāk nekā 8 kg uz vienu iedzīvotāju. Latvija atpaliek arī no kaimiņvalstīm – Igaunijā un Lietuvā pērn tika nodoti utilizācijai 4-5 kg elektropreču uz vienu iedzīvotāju


Sīkāk ar akcijas noteikumiem var iepazīties Eleco mājas lapā www.eleco.lv vai piezvanīt uz bezmaksas „zaļo līniju” pa tālruni 800 00 515.


Arnis Kozlovskis
Eleco direktors


* http://epp.eurostat.ec.europa.eu/portal/page/portal/waste/data/wastestreams/weee


Uzziņai
Eleco ir SIA „Dīlers” piederoša preču zīme”, kas izveidota sadarbībā ar a/s „Latvijas Zaļais elektrons lietotu elektrisku un elektronisku iekārtu bezmaksas utilizācijas pakalpojumam. SIA “Dīlers” dibināts 1997.gadā, un tas ir viens no lielākajiem krāsaino metālu pārstrādes uzņēmumiem Latvijā. Uzņēmuma specializācija ir otrreizējā alumīnija sakausējumu lējumu ražošana, kā arī melno un krāsaino metāllūžņu pārstrāde un tirdzniecība.

Pēdējās izmaiņas: 09.11.2018.