Zogot transformatoru eļļu, nodara ievērojamus zaudējumus AS „Sadales tīkls” objektos

03.07.2009.

Šonedēļ (no pirmdienas līdz ceturtdienai) fiksēti jau 11 gadījumi, kad trešās personas, nolejot transformatoru eļļu, radījušas zaudējumus AS „Sadales tīkls”. Tādējādi nodarīti zaudējumi uzņēmumam un klientiem, kuriem uz laiku tika pārtraukta elektroenerģijas piegāde.


Tā pirmdien, 29. jūnijā, konstatēti divi transformatoru eļļas zādzības gadījumi – Rēzeknes rajona Silmalas pagastā transformatora punktā (TP) 5170 no transformatora izlieta eļļa, kā rezultātā sadedzis 100 kilovoltampēru (kVA) transformators, un Preiļu rajona Galēnu pagastā TP 2133 no transformatora izlieta eļļa, sadedzis transformators 63 kVA.


Trešdien, 1. jūlijā, līdzīgi nodarījumi fiksēti Bauskas rajona Codes pagastā un Jelgavas rajona Valgundes pagastā – bojāti trīs transformatori. Savukārt ceturtdien Rēzeknes rajona Pušas pagastā TP 3110 no transformatora izlieta eļļa, rezultātā – sadedzis transformators 50 kVA, tā vietā uzstādīts jauns transformators. Tāpat tika izlieta eļļa TP 3144 no 50 kVA transformatora, radot tā bojājumus.


Rīgas rajona Salas pagastā šonedēļ četros transformatoru punktos kopā nozagts aptuveni 200 litru eļļas. Arī Bauskas rajona Rundāles pagastā, kā arī Jelgavas rajona Cenu pagastā tikuši bojāti transformatori. Situācijas apsekošanā tika iesaistīti AS „Sadales tīkls” speciālisti, AS „Latvenergo” un policija. Šobrīd, pasliktinoties ekonomiskajam stāvoklim Latvijā, prognozējams līdzīgu zagšanas gadījumu skaita pieaugums.


AS „Sadales tīkls” valdes priekšsēdētājs Ivars Liuziniks: „Šīs nedēļas visi zagšanas gadījumi uzņēmumam radīja zaudējumus aptuveni 35 tūkstoši latu. Nolejot eļļu, samazinās transformatora izolācijas un dzesēšanas spējas, kā rezultātā tas bojājas un nepieciešama transformatora maiņa. Tāpat jāņem vērā tas, ka arī klientiem tiek pārtraukta elektroenerģijas piegāde uz laiku, kamēr tiek veikti atjaunošanas remontdarbi.”


AS „Sadales tīkls” aicina iedzīvotājus, ziņot policijai vai zvanīt uz AS „Latvenergo” Klientu servisa bezmaksas informatīvo tālruni 80200400, pamanot šādus zādzību gadījumus.


Atgādinām, ka par transformatoru eļļas, zagšanu paredzēta atbildība Latvijas Republikas krimināllikumā. Ja kriminālatbildība neattur no šādas rīcības, brīdinām, ka transformators eļļas noliešanas laikā var aizdegties vai pat uzsprāgt, radot letālas sekas.


Ilvija Līvmane, AS “Latvenergo”
Ārējās komunikācijas daļas projektu vadītāja

Pēdējās izmaiņas: 09.11.2018.