Apvienojoties vienās telpās, darbu sāks 5 veselības nozares reģionālās „vienas pieturas aģentūras”

03.07.2009.

Sākot ar nākamo pirmdienu, 6. jūliju, darbu sāks piecas veselības nozares „vienas pieturas aģentūras” Liepājā, Rēzeknē, Gulbenē, Jelgavā un Jēkabpilī. Lai vienuviet nodrošinātu iedzīvotājiem sniegto pakalpojumu pieejamību, minētajās pilsētās vienās telpās turpmāk atrādās Sabiedrības veselības aģentūra (SVA), Veselības obligātās apdrošināšanas valsts aģentūra (VOAVA) un Veselības inspekcija. Šādi organizēts darbs dos iedzīvotājiem iespēju saņemt trīs iestāžu sniegtos pakalpojumus vienā vietā – klientam tas saīsinās laiku, ko tam nāktos patērēt apmeklējot trīs dažādas iestādes un mazinās birokrātiju.
  
Līdz ar to, nodarbinot mazāku strādājošo skaitu un taupot valsts budžeta līdzekļus, veselības nozare realizē pirmo posmu valsts pārvaldes vienotas darba vietas izveidei reģionos.
 
Šim pirmajam etapam būs turpinājums, un minēto veselības nozares aģentūru sniegto pakalpojumu pieejamība iedzīvotājiem vienuviet plānota arī citur Latvijā.


Līdz ar reorganizāciju un, ņemot vērā valsts budžeta grozījumus, SVA reģionālajās filiālēs amata vietu skaits, tiek samazināts par 75. Tomēr kopējais amatu vietu skaita samazinājums līdz augusta vidum SVA būs daudz lielāks un tas galvenokārt skars administratīvos amatus. Salīdzinājumā ar šī gada janvāri, samazinājums tiks veikts par 42 procentiem jeb 214 amata vietām, turpinot nodrošināt funkciju izpildi.


Kopējais aprēķinātais ietaupījums, veicot SVA reģionālo filiāļu reorganizāciju, un kopā ar VOAVA un VI veidojot vienas pieturas aģentūras, vidēji mēnesī no SVA budžeta veido gandrīz Ls 40 000,  VOAVA nedaudz vairāk nekā Ls 10 000 un gandrīz Ls 1 500 no VI budžeta.


Atgādinām, ka pagājušā gada nogalē un šī gada janvāri SVA jau veica nozīmīgu reģionālo filiāļu reorganizāciju un amata vietu skata samazināšanu gan reģionos, gan centra struktūrvienībās, darbinieku skaitu samazinot par 81 amata vietu.


Informāciju sagatavoja
SVA Komunikācijas daļas
Preses nodaļas vadītāja
Laura Bundule

Pēdējās izmaiņas: 03.07.2009.