`Mūsmāju` projekta `Mācies dzīvot ar degsmi` dalībnieki iepazīstas ar Preiļiem

26.06.2009.

26. un 27. jūnijā sabiedriskās organizācijas „Mūsmājas” projekta „Mācies dzīvot ar degsmi” ietvaros Preiļus apmeklēja projekta dalībnieki no Polijas, Spānijas, Lietuvas un Turcijas.


Pirmajā dienā ciemiņi iepazinās ar „Mūsmāju” darbību un nākotnes iecerēm, apmeklēja Preiļu novada domi. Domes izpilddirektors Vladimirs Ivanovs un Attīstības daļas vadītājs Zigmārs Erts pastāstīja projekta dalībniekiem par Preiļu novadu, domes realizētajiem projektiem un iestāžu darbību. Ciemiņi ar sajūsmu noklausījās Preiļu himnu „Preiļi, Preiļi, tu pilsēta mana”.


Ar Mūzikas un mākslas skolas darbību ārzemju viesus iepazīstināja skolas direktors Alberts Vucāns un Mākslas nodaļas vadītāja Marianna Abricka. Atzinīgi tika novērtēti audzēkņi radošie darbi.


Dienas otrajā pusē Preiļu ciemiņi apmeklēja Preiļu vēstures un lietišķās mākslas muzeju, P.Čerņavska māju – muzeju, Leļļu galeriju, Preiļu bibliotēku, Preiļu Romas katoļu draudzes baznīcu un Preiļu parku.


Nākamajā dienā viesiem dejoja deju kopa „Gaida” un senioru dāmu deju grupa „Brūklenītes”. Projekta dalībnieki pabija arī Aglonā, apmeklēja Aglonas baziliku un citas novada ievērojamās vietas.


Maija Paegle


 

Pēdējās izmaiņas: 26.06.2009.