`Gaidas` dejotāji festivālā `Kunovices vasara` iegūst laureāta diplomu

13.06.2009.

Ar braucienu uz Čehiju no 13. līdz 23. jūnijam ir noslēdzies Preiļu 1. pamatskolas deju kopa „Gaida” un Kunovices (Čehija) pamatskolas dejotāju divus gadus ilgušais projekts „Draudzība caur deju”.


Projekta noslēgums notika Kunovicē, kurā piedalījās 21 dejotājs no 8.- 9 klašu kolektīva un trīs skolotājas. Tas bija ieplānots vienlaicīgi ar starptautisko bērnu folkloras festivālu „Kunovices vasara” , ko katru gadu organizē Kunovices un Uherske Hradište pilsētu mērijas. Līdz ar to ciemošanās Čehijā bija interesantāka.


Deju kopas vadītāja Gaida Ivanova pastāstīja, ka festivālā piedalījās 22 folkloras grupas no vairākām valstīm: Ungārijas, Slovākijas, Rumānijas, Bulgārijas, Ukrainas. Festivāla ietvaros norisinājās konkurss, daudzi koncerti blakus esošajās pilsētās, sporta sacensības starp festivāla un projekta dalībniekiem, notika pieņemšana Kunovices un Uherske Hradište pilsētu mērijās.


Projekta ietvaros deju kopas „Gaida” un Kunovices pamatskolas dejotāji sniedza vairākus koncertus veco un slimo ļaužu aprūpes iestādēs pilsētā. Visa brauciena laikā deju kopa „Gaida” sniedza 8 koncertus – katru dienu pa diviem koncertiem, bet konkursā tika iegūts laureāta nosaukums par augstu dejas tehniku un tautas tērpu kultūru.


Mūsu dejotāji apmeklēja vietējo skolu, kur mācības notiek arī jūnijā un iepazinās ar mācību procesa norisi un skolas dzīvi pie draugiem Čehijā.


Brīvā laika nebija daudz, viena diena projekta ietvaros bija atvēlēta ekskursijai pa skaisto Prāgu, bija arī iespēja apmeklēt vairākas vēsturiskās pilis Čehijā, kur parasti tiek uzņemtas krāšņās pasaku filmas.


Katrs „Gaidas” dejotājs dzīvoja savā čehu ģimenē, kurās viņus sirsnīgi uzņēma Kunovices deju kolektīva bērnu vecāki. Ciemiņiem no Latvijas tika pievērsta ļoti liela uzmanība. Bērni tika pavadīti uz koncertiem un sagaidīti mājās. Kunovices dejotāju vecāki ar lielu atbildības sajūtu organizēja Preiļu bērnu ikdienu un brīvo laiku, lai ciemiņi justos bez raizēm. Mūsu bērni brīvajā laikā apmeklēja baseinus, boulinga zāles, picērijas. Kunovices apmeklējuma noslēgumā notika kopīgs draudzības vakars ar bērnu vecākiem, kur galdā bija vecāku sarūpētie nacionālie ēdieni. Projekta aktivitāšu laikā nedaudz ir apgūta arī čehu valoda, kura Čehijas apmeklējuma laikā šķita vienkārša un skanīga.


Maija Paegle


 

Pēdējās izmaiņas: 13.06.2009.