SIA `Preiļu saimnieks` piedāvā jaunu iespēju, izmantojot internetu, veikt norēķinus un iesniegt ūdens skaitītāju rādījumus ar interneta sistēmu `WEBNams`!

30.06.2009.

2008. gada beigās SIA „Preiļu saimnieks”, sadarbībā ar SIA „VAR datu sistēmas” (http://www.vardatusistemas.lv), sāka ieviest jaunu komunālo norēķinu sistēmu „WinNams”, ar kuru jau vairāk kā pus gadu strādā arī Namu pārvaldē. Šīs sistēmas interneta versija WEBNams tika ieviesta šī gada pavasarī, un līdz šim brīdim tā tika testēta un pilnveidota.


Sistēmā WEBNams SIA „Preiļu saimnieks” klientiem ir iespēja paziņot aukstā un karstā ūdens skaitītāju mērījumus, apskatīt pēdējo mēnešu rēķinu summas un nodotos skaitītāju rādījumus, redzēt kuri rēķini un kad ir apmaksāti, kā arī uz reģistrēto e-pastu ik mēnesi varēs saņemt elektronisko rēķinu (PDF formātā). Rēķiniem varēs piekļūt arī izmantojot sistēmu. Pēc rēķina apmaksāšanas informācija sistēmā parādīsies pēc 7-10 dienām (tas ir tāpēc, ka pagaidām WEBNams sistēma nav sasaistīta ar grāmatvedības sistēmu). Saņemto elektronisko rēķinu, Jūs varat apmaksāt no savas internetbankas.


Klientiem praktiski vairs nav nepieciešamības apmeklēt namu pārvaldi, jo visu varēsiet izdarīt interneta vidē, un tādā veidā tiks ietaupīts Jūsu laiks un atvieglota ikdiena. WEBNama adrese ir http://www.preili.lv/webnams. Pieeja sistēmai ir arī no Preiļu novada domes mājaslapas http://www.preili.lv kreisās puses sadaļas „Preiļu saimnieks”.


Lai pieslēgtos WEBNams sistēmai, vairs nav nepieciešams doties uz namu pārvaldi un rakstīt iesniegumu. Reģistrēt kontu un saņemt savu piekļuvi sistēmai tagad var elektroniski. Arī tiem WEBNams lietotājiem, kuri jau iepriekš bija rakstījuši iesniegumus, lai varētu sūtīt skaitītāju mērījumus izmantojot e-pastu, nāksies sistēmā piereģistrēties no jauna. Atvainojamies par neērtībām! Ja skaitītāju mērījumus iesniegsiet izmantojot WEBNams sistēmu, tad tos sūtīt pa e-pastu nevajag. 


Kā notiek reģistrēšanās?
Ja Jums vēl nav izveidots WEBNama konts, tad Jums ir jāatver adrese http://www.preili.lv/webnams, jāizvēlas poga „Izveidot jaunu kontu” un jāaizpilda reģistrēšanās forma. Visi lauki ir jāaizpilda obligāti! Aizpildot reģistrēšanās formu un veicot citas darbības sistēmā noteikti iepazīstieties ar palīdzības informāciju – daudzviet sistēmā ir pieejama „Palīdzības” informācija nospiežot podziņu   . Formā prasīto drošības kodu atcerēties nevajag, bet pārrakstīt blakus esošajā lodziņā vajag noteikti!


Pēc formas aizpildīšanas un apstiprināšanas uz Jūsu norādīto e-pasta adresi tiks nosūtīts e-pasts, kurā būs apstiprināšanas saite (links). Saņemto saiti (linku) Jums jāiekopē interneta pārlūkprogrammas adreses joslā un jānospiež klaviatūras taustiņš enter vai arī jāaktivizē/jāatver pa tiešo no savas saņemtās e-pasta vēstules! TIKAI pēc konta reģistrācijas apstiprināšanas Jums būs iespēja pieslēgties sistēmai. Ja Jūs pēc reģistrēšanās neapstiprināsiet savu izveidoto kontu, Jūs nevarēsiet pieslēgties sistēmai.


Pēc reģistrēšanās apstiprināšanas un sekmīgas pieteikšanās darbam WEBNams sistēmā (http://www.preili.lv/webnams) ir nepieciešams piesaistīt adresi(-es) par kurām klientam jāveic komunālie maksājumi. Viens klients vajadzības gadījumā var piesaistīt vairākas adreses, ja klientam pieder vairāki dzīvokļi.


Lai piesaistītu adresi pie „Uzstādījumiem” ir jāievada:
1. personas rēķina numurs
– t.i. rēķinā esošā numura pirmā daļa! Piemēram: ja rēķina numurs būtu šāds: 12345-0109, tad Jums lodziņā būtu jāievada pirmā daļa, kas atrodas līdz domuzīmei – tātad: 12345!
2. Kāda no pēdējo 3 rēķinu summām – jāievada summa, kas rēķinā tika norādīta pie „Kopā apmaksai”!


Lai atvieglotu WEBNams lietošanu ir izstrādāta sistēmas lietošanas instrukcija, kuras mērķis ir atvieglot lietotājiem reģistrēšanās un sistēmas lietošanas procesu (PDF).


Tie SIA „Preiļu saimnieks” pakalpojumu saņēmēji, kuri neizmantos WEBNams sistēmu, arī turpmāk varēs iesniegt mērījumus un saņemt un apmaksāt rēķinus vecajā kartībā.


Ja uzsākot darbu WEBNams sistēmā vai darba laikā rodas kādi jautājumi, tad zvaniet 65381382 vai sūtiet e-pastu namu.parvalde@preili.lv .


Juris Erts, IT centra vadītājs
Jānis Vaivods, SIA „Preiļu saimnieks” sabiedrisko attiecību speciālists

Pēdējās izmaiņas: 30.06.2009.