Sagatavoti ieteikumi viesnīcām jaunās gripas A(H1N1) profilaksei

26.06.2009.

Tā kā Latvijā apstiprināts pirmais saslimšanas gadījumu ar jauno gripu A(H1N1), pieaug infekcijas izplatīšanās pasaulē un arī gripas pandēmijas 6.fāzes laikā netiek ierobežota cilvēku ceļošana starp valstīm, visām nozarēm jābūt gatavām, ka Latvijā ierodas inficēti mūsu valsts iedzīvotāji vai tūristi no citām valstīm.


Tādēļ Sabiedrības veselības aģentūra (SVA) ir sagatavojusi ieteikumus viesnīcu personālam (kā paaugstināta riska grupai) kā rīkoties saskaroties ar viesiem, kuri ir inficējušies vai iespējams inficējušies ar jauno gripas vīrusu. Ieteikumus jau vakar saņēma viesnīca, kur šodien apmetīsies ASV skolēnu grupa, kas Latvijā ieceļos no Igaunijas. Ieteikumos aprakstīts, kā rīkoties viesnīcas personālam, saskaroties ar inficētu cilvēku; kā rīkoties, ja cilvēks ar saslimšanas pazīmēm atsakās no hospitalizācijas; kā organizēt viesnīcas telpu un inventāra uzkopšanu, kā arī atrodama informācija par jaunās gripas simptomiem un izplatīšanās ceļiem. Vienlaikus ir sagatavoti ieteikumi viesnīcu apmeklētājiem latviešu un angļu valodā rīcībai gadījumā, ja cilvēks sajūt gripai līdzīgus simptomus. Ieteikumi ir nosūtīti Latvijas Viesnīcu un restorānu asociācijai, izplatīšanai tās biedriem. Tāpat aicinām viesnīcas un restorānus, kas vēlas rekomendācijas saņemt nepastarpināti, sazināties ar SVA. Informāciju ikviens interesents var atrast SVA mājas lapas sadaļā „Jaunā gripa A(H1N1)”.


Lai gan Latvijā izmeklētas vairākas personas ar aizdomām par jauno gripu, līdz šim brīdim ir atklāts tikai viens saslimšanas gadījums.


SVA aicina iedzīvotājus, kuri ieceļojuši Latvijā no A(H1N1) skartajām valstīm, un kuriem 7 dienu laikā parādījušies gripai līdzīgi saslimšanas simptomi (paaugstināta temperatūra, iesnas, sūrstošs kakls, klepus, nogurums un kaulu laušanas sajūta), palikt mājās, ierobežot kontaktus ar citiem cilvēkiem un nekavējoties sazināties ar savu ģimenes ārstu, informējot viņu par saslimšanas pazīmēm un ceļojuma maršrutu. Iespējams sazināties arī ar SVA dežurējošo epidemiologu (67271738).


Informāciju sagatavoja
SVA Komunikācijas daļas
Preses nodaļas vadītāja
Laura Bundule

Pēdējās izmaiņas: 26.06.2009.