Arī neredzīgos informēs par patērētāju tiesībām

26.06.2009.

Vairāk nekā 8000 Latvijas neredzīgo cilvēku sākot ar šo nedēļu būs brīvi pieejama informācija par patērētāju tiesībām, jo Eiropas Savienības informatīvās kampaņas „Runā Droši! Tās ir Tavas patērētāja tiesības Eiropas Savienībā” informatīvie materiāli tagad izdoti arī audio formātā.


Neredzīgie, kuri, daļēji vai pilnībā zaudējot redzi, kļuvuši par invalīdiem, zaudējuši arī 70-80% no iespējām uztvert informāciju un patstāvīgi rīkoties. Audio formāts ir praktiski vienīgā iespēja, kā paplašināt šo cilvēku redzesloku un nodot viņiem svarīgu informāciju.


Audio materiālus par patērētāju tiesībām saņems ikviens neredzīgo audio žurnāla „DIA:logs” klausītājs. Ierakstus nosūtīs arī visām Latvijas neredzīgo biedrības teritoriālajām organizācijām, Rehabilitācijas centram, neredzīgo skolai un Latvijas Neredzīgo bibliotēkai.


„Patērētāju informēšana un izglītošana ir ļoti nozīmīga, tas palīdz cilvēkiem pašiem kontrolēt, vai tiek ievērotas viņu tiesības. Audio failu izveidošana mums ir iespēja nodrošināt informācijas pieejamību neredzīgajiem, jo uzskatu, ka patērētāju tiesību informācija viņiem ir tikpat nepieciešama kā ikvienam citam,” norāda kampaņas pārstāve Latvijā Sanita Gertmane.


Latvijas Neredzīgo biedrības Centrālās valdes priekšsēdētājs Egons Zariņš uzsver: „Likumu un tiesību izskaidrošana ikvienam saprotamā veidā kā tas ir šajos materiālos, ļauj arī neredzīgiem cilvēkiem būt lietas kursā par savām kā patērētāja tiesībām, un tas ir dubultsvarīgi, jo šai sabiedrības daļai nav daudz citu alternatīvu, kā iegūt informāciju.”


Kampaņas „Runā droši!“ ietvaros izveidotās faktu lapas par 12 patērētājiem būtiskām tēmām (piemēram, preču atbilstība un garantija, patērētāja kredīts, aviopasažieru tiesības, iepirkšanās internetā, strīdu risināšana u.c.) audioformātā ierakstīja biedrība Ideju Forums, kas izdod ikmēneša audiožurnālu neredzīgajiem „DIA:logs”. Biedrība nodarbojas ar kultūras digitalizēšanau, lai padarītu to bez maksas pieejamu tai sabiedrības daļai, kam pašlaik ir apgrūtināta vai neiespējama piekļuve Latvijas kultūras mantojumam.


Bibliotēka šobrīd digitalizējusi un uzkrājusi vairāk nekā 20 tūkstošus dažādu digitālo formātu darbus – grāmatas, audiogrāmatas, video un attēlus. Lielāko daļu no šiem darbiem veido aktuālas prozas un mācību grāmatas digitālās versijas.


Patērētāju tiesības audio formātā bez maksas būs pieejamas ikvienam neredzīgajam cilvēkam. Tās varēs arī lejupielādēt portālā www.idejuforums.lv un kampaņas mājas lapā www.pateretajiem.lv, kā arī saņemt Neredzīgo biedrības teritoriālajās organizācijās visā Latvijā.


Uzzini vairāk par savām patērētāja tiesībām Eiropas Savienībā:
www.pateretajiem.lv


! Patērētājiem noderīga informācija
Konsultācijas par patērētāju tiesību jautājumiem var saņemt:
 Pa Patērētāju tiesību aizsardzības centra konsultatīvo tālruni – 65452554 vai sūtot oficiālu rakstisku sūdzību PTAC, Kr.Valdemāra iela 157;
 Kampaņas “Runā droši!” mājas lapā www.pateretajiem.lv;
 Eiropas Patērētāju informēšanas centrā – info@ecclatvia.lv, tālr. 67388625, Kr.Valdemāra 157, 228. kab.

Pēdējās izmaiņas: 09.11.2018.