Peldēties aizliedz divās un neiesaka peldēties vēl divās peldvietās

19.06.2009.

Šīs nedēļas sākumā paņemtie peldūdens paraugu rezultāti liecina, ka peldēties ir aizliegts Daugavas upes peldvietās Salaspilī un Saulkalnē. Peldēties nav ieteicams Lielās Juglas peldvietā Ropažos un ūdenskrātuvē Tīraines – Olaine autoceļa 16.kilometrā. Šajās peldvietās ir konstatēts mikrobioloģiskais piesārņojums, kas liecina par iespējamu ūdens fekālo piesārņojumu.


Kopumā peldūdens paraugi šajā nedēļā tika paņemti 77 Latvijas peldvietās – visās Kurzemes peldvietās, kā arī Rīgas un Ogres rajonu peldvietās. Izņemot jau minētās četras peldvietas, pārējās peldūdens kvalitāte ir laba un peldēties ir atļauts.


Pārbaudīto peldvietu saraksts atrodams Sabiedrības veselības aģentūras (SVA) mājas lapā www.sva.gov.lv sadaļā Vides veselība.


SVA vides veselības speciālisti atgādina, ka vietās, kur „Peldēties nav ieteicams”, ūdens priekus nevajadzētu baudīt maziem bērniem un vecāka gadagājuma cilvēkiem, kā arī cilvēkiem, kas atveseļojas pēc slimošanas vai slimo ar hroniskām kaitēm, cilvēkiem, kuriem ir jutīga āda vai ir raksturīgas alerģiskas reakcijas. Apzīmējums „Peldēties aizliegts” liecina par to, ka peldvietas ūdenī konstatētas baktērijas, kas var izraisīt dažādas saslimšanas, piemēram, dizentēriju un salmonelozi.


Simptomi, kas liecina par inficēšanos ar kādu zarnu infekciju, ir caureja, slikta dūša, vemšana, sāpes vēderā, galvassāpes un drudzis. Dažas stundas pēc peldēšanās sliktas kvalitātes ūdenī uz ādas var parādīties izsitumi, nieze vai dedzināšanas sajūta. Retāk sastopamas auss infekcijas, acu iekaisumi un elpošanas ceļu infekcijas. Jāatzīmē, ka pēdējos gados par peldūdens izraisītām saslimšanām informācija nav saņemta.


Ūdeni var piesārņot ikviens ar akūtu zarnu infekciju slims cilvēks, ja viņš neievēro personīgo higiēnu. Peldūdens kvalitāti ietekmē arī nepietiekami attīrītu notekūdeņu novadīšana ūdens tilpnē, piesārņojumu noplūdes no lauksaimniecībā izmantojamām zemēm.


Informāciju sagatavoja
SVA Komunikācijas daļas
Preses nodaļas vadītāja
Laura Bundule

Pēdējās izmaiņas: 19.06.2009.