Savā 85 gadu jubilejā Latvijas Krājbanka atver „Gada grāmatu” un atklāj mākslinieka Valda Buša personālizstādi

11.06.2009.

Ceturtdien, 11. jūnijā Latvijas Krājbankas galvenajā mītnē J. Daliņa ielā 15 notiks bankas 2008. gada pārskata grāmatas atvēršana un gleznotāja Valda Buša izstādes atklāšana. 2009. gads ir Latvijas Krājbankas jubilejas gads un abi notikumi veltīti bankas 85 gadu pastāvēšanai.
 
Latvijas Krājbanka turpina tradīciju – publicēt bankas darbības pārskatu un finanšu datus grāmatas formātā, kas šogad papildināta ar vērtīgām satura lappusēm par Latvijas tautsaimniecības tapšanu kopš Latvijas valsts dibināšanas un Latvijas Krājbankas dzimšanas. Stāstījumu papildina attiecīgo vēstures posmu raksturojošas fotogrāfijas, kas ir interesanta un zīmīga sava laika liecība. Tās veido paralēlu stāstījumu, kas var šķist pārsteidzošs, raugoties no mūsdienu skatu punkta. Attēli vēsta gan par strādnieku piketu Doma laukumā, gan milzīgo Staļina laika objektu tapšanu, gan ārvalstu tūristu sagaidīšanu padomju gados, kā arī valsts un tautsaimniecības atjaunotni pēc tam.


“Latvijā viss notiek kā pasaulē, tikai nedaudz savādāk,” gada pārskata izdevuma priekšvārdā raksta asociētā profesore, vēsturniece Ilga Kreituse. ”Pēctecība, uzticamība, prognozējamība un teicama kvalitāte ir bijuši tie rādītāji, kas vēl šodien pēc 85 gadiem ļauj mums redzēt pie bankas durvīm uzrakstu “Latvijas Krājbanka”. Tas dod cilvēkiem pārliecību, ka ne visam ir jāsabrūk un jānomainās.”


Savulaik Latvijas Krājbankas izveidošana ir likusi stiprus pamatus Latvijas komerciālo banku sistēmas izveidē. Savā jubilejas gadā Latvijas Krājbanka ir uzsākusi darbu pie bankas vēstures apzināšanas un bankas muzeja veidošanas. Daļa tā eksponātu, – lielākoties darbinieku sarūpēto – varēs apskatīt arī Krājbankas mītnē. Daži no priekšmetiem ir tik seni, ka ar tiem nav strādājuši pat ilggadīgākie un pieredzes bagātākie bankas darbinieki. Ekspozīcija tiks atklāta ceturtdien, un turpmāk būs apskatāma visiem bankas viesiem.


Bankai ir gods vienlaikus ar Gada pārskatu un vēstures ekspozīciju, atklāt arī bankas vienaudža – mākslienieka Valda Buša gleznu personālizstādi. Arī viņa dzīve ir cieši saistīta ar Latvijas valsts un cilvēku likteņiem. Ir sagatavota plašāka mākslinieka apbrīnojami vitālo un jauneklīgo darbu ekspozīcija, kas bankas klientiem un citiem interesentiem būs aplūkojama divas nedēļas.


Latvijas Krājbanka dibināta 1924.gadā pēc tam, kad Latvijas Pagaidu valdība bija izdevusi noteikumus par Latvijas Valsts krājkases dibināšanu, kas kļuva par tiešu Latvijas Valsts bankas un par vēlākās Pasta krājkases priekšteci. 1924. gadā aģentūras pie pasta un telegrāfa iestādēm tika likvidētas, bet 1924. gada 2. janvārī sāka darboties Pasta tekošo rēķinu daļa. Kad pēdējo apvienoja ar krājkasu centrāli, izveidojās Pasta krājkase, ko mūsdienās pazīstam kā Latvijas Krājbanku.


Tava tuvākā – Latvijas Krājbanka


Latvijas Krājbanka
Sabiedrisko attiecību speciāliste
Kristīne Ozolniece

Pēdējās izmaiņas: 09.11.2018.