Zibo drošības akcija gūst lielu skolēnu atsaucību

09.06.2009.

Pēdējā skolas mācību gada nedēļā Zibo drošības akcijas ietvaros tika apbalvoti 50 labāko darbu autori, kuri piedalījās konkursā, veicot uzdevumus atbilstoši skolēnu vecumam un zināšanu līmenim.


Šogad visās Latvijas sākumskolās pavasara drošības nedēļa, kuru rīkoja Latvenergo koncerns sadarbībā ar LR Izglītības un zinātnes ministrijas Izglītības satura un eksaminācijas centru ( ISEC), notika no 20. līdz 24. aprīlim un Zibo akcijā ikviens 1.– 4. klašu skolēns skolotāja vadībā tika aicināts iepazīt mājaslapas www.zibo.lv  izglītojošās sadaļas un nostiprināt zināšanas ar aizraujošu spēļu palīdzību, kā arī vienlaikus piedalīties rīkotajā sākumskolas skolēnu konkursā.


Lai bērnu aktivitātes drošības nedēļā būtu mērķtiecīgas, Latvenergo koncerns sadarbībā ar ISEC aicināja sākumskolas skolēnus piedalīties konkursā ar attiecīgiem uzdevumiem atbilstoši bērnu vecumam un zināšanu līmenim:
• 1. klašu skolēni zīmēja Zibo un viņa draugus (dodot tiem arī vārdus) kādā ar elektrību saistītā situācijā;
•  2. klašu skolēni zīmēja Zibo un viņa draugu ceļojumu no elektrostacijas līdz mājām;
•  3. klašu skolēni izgatavoja Zibo, to šujot, līmējot un darinot no dažādiem materiāliem, kā arī zīmēja komiksus, kuros Zibo veic elektrodrošus darbus;
•  4. klašu bērni zīmēja, sacerēja komiksus, sacerēja dzejoļus vai stāstus „Viena diena bez elektrības”.


Šīs tagad jau populārās mājaslapas sauklis – „No elektrības nebaidies, iemācies un draudzējies!” bija uzrunājis lielu skolēnu auditoriju, par ko liecina no skolām ISEC iesūtīto labāko darbu skaits – vairāk nekā 500, kas visnotaļ apliecina Zibo popularitāti mūsu jaunās paaudzes vidū. Visi konkursam iesūtītie darbi atspoguļo bērnu vēlmi klausīt Zibo padomiem un draudzēties ar elektrību. Kopumā konkursā tika apbalvoti 50 darbu autori – pa 10 skolēniem no katras klašu grupas un 10 oriģinālāko darbu autori.


Zibo mājaslapas uzdevumu veikšanā aktīvākās un veiksmīgākās skolas bija:


Latgalē – Daugavpils Vienības pamatskola, Rubenes pamatskola, Ilūkstes 1.vidusskola, Lubānas vidusskola, Brāļu Skrindu Atašienes vidusskola, Rušonas pamatskola un Gaujienas speciālā internātpamatskola;
Vidzemē – Pāles pamatskola, Valmieras Pārgaujas pamatskola, Ogresgala un Bērzaunes  pamatskolas;
Kurzemē – Kuldīgas Centra vidusskola, Liepājas privātsākumskola „Varavīksne”;
Zemgalē – Krimūnu pamatskola, Svitenes pamatskola, Vecumnieku vidusskola un Jelgavas sanatorijas internātpamatskola;
Rīgā – Rīgas Zolitūdes ģimnāzija, Rīgas 88. vidusskola, Andreja Pumpura Rīgas 11.pamatskola un Rīgas 60. vidusskola.


Andris Siksnis, AS “Latvenergo”
Ārējās komunikācijas daļas vadītājs

Pēdējās izmaiņas: 09.11.2018.