„ZZ Čempionāta” bronzas čemodāns aizceļo uz Preiļiem

31.05.2009.

Svētdien, 31. maijā Vērmanes dārzā, noslēdzās sportiskās un radošās sacensības „ZZ Čempionāts”, kurā piedalījās 40 Latvijas sportiskākās un draudzīgākās klases. Trešo vietu 10.-11. klašu grupā izcīnīja Preiļu Valsts ģimnāzijas 10.d klase. Viņi dosies aizraujošā pārgājienā pa Latviju.


Pirmās vietas un ceļojumus uz Horvātiju un „Heide park” Vācijā izcīnīja Ventspils 4. viudusskolas 11. klase un Viļķenes pamatskolas 8. klase. Otrās vietas katrā klašu grupā sadalīja divas Kurzemes novada skolas – Pāvilostas vidusskolas 11. klase un Irlavas vidusskolas 8.a klase. Viņi dosies ceļojumā uz Stokholmu. Trešo vietu 6.-8. klašu grupā izcīnīja Smiltenes ģimnāzijas 8.d klase.


Dažādas pārsteiguma balvas no Zelta Zivtiņas saņēma arī pārējie fināla dalībnieki. Paralēli sportiskajām aktivitātēm, skolēni uz Vērmanes dārza lielās skatuves demonstrēja savu mājas darbu – mūziklu „Kā sports un draudzība mūs stiprus dara”. Šogad radošo priekšnesumu žūrija par labākajiem, radošākajiem un skanīgākajiem mūzikliem atzina Rīgas Franču liceja 7.a klases un Rēzeknes Valsts ģimnāzijas 11.m 1 klases mūziklus.


Savu simpātijas balvu pasniedza arī “Reebok”. Par labāko sporta spēles ideju tika apbalvota Balvu pilsētas ģimnāzijas 8.b klase. Savukārt, par labāko un radošāko ideju, kā savā pilsētā sakopt kādu vietu, kur visiem pilsētas iedzīvotājiem atpūsties, saņēma Preiļu Valsts ģimnāzijas 10.b klase.


Arī Britu padome apbalvoja savus favorītus, izvērtējot klašu radošos uzdevumus. Iespēju jauniešiem  attīstīt līderības prasmes starptautiskā kursa “DREAMS+TEAMS” ietvaros saņēma Draudzīgā Aicinājuma Liepājas pilsētas 5. vidusskola, 8.b klase un Līvānu 1.vsk, 10.a klase.


Labāk noformētās klases titulu 6.-8.klašu grupā šogad izcīnīja Engures vidusskolas 8.a klase, savukārt 10.-11.klašu grupā šo titulu izcīnīja Jelgavas 1.ģimnāzijas 10.m 1 klase.


“ZZ Čempionāta” mājas lapā varēja nobalsot par interesantākajiem klašu radošajiem uzdevumiem: 10.-11.klašu jauniešiem bija jāaktivizē domu spēks un jāizdomā, kā “uztjūnēt” (uzlabot) savu rajonu. Savukārt, 6.-8.klašu skolēniem bija jāizdomā jautra spēle draugiem, tas ir, jāizdomā un jāapraksta ideja trakai un jautrai sporta spēlei kopā ar draugiem brīvā dabā. 6.-8.klašu grupā ar 13 016 balsīm tika nobalsots par Bauskas vidusskolas 7.klases spēli „Vinnija Pūka un draugu pankūku ballīte”, kura no Zelta Zivtiņas saņēma Ls 600 spēles integrēšanai skola vai pilsētas sporta sacensībās. Ar 8 837 balsīm 10.-11.klašu grupā uzvarēja Liepājas 15.vidusskolas 10.klases ideja – labiekārtot pašreiz neapgūtu teritoriju, pārveidojot to par parku bērniem un jauniešiem. Savas ieceres realizēšanai jaunieši no Zelta Zivtiņas saņēma Ls 1000.


Festivālu „ZZ Čempionāts” organizē: jauniešu organizācija „Avantis” un Latvijā populārākā priekšapmaksas karte „Zelta Zivtiņa”. Festivāla mērķis ir popularizēt sportu kā azartisku, interesantu un veselīgu laika pavadīšanas veidu.


Atbalsta: Tele2, Nokia, Sorosa fonds Latvija, Eiropas Komisijas pretsmēķēšanas kampaņa “Help: par dzīvi bez tabakas”, Reebok, Britu padome, Versis Ro, Zaķumuižas ūdens, Draugiem.lv, Esports.lv, Radio SWH, Radio SWH+, Diena.lv, 5min, žurnāls „Sports”, LTV7, Drink Me enerģijas dzērieni.


Vairāk informācijas: www.zzcempionats.lv
Informāciju sagatavoja:
Rūdolfs Budze
rudolfs@avantis.lv
tel. 28227397

Pēdējās izmaiņas: 31.05.2009.