Erudīcijas konkursā „eXperiments” uzvaru izcīna Jēkabpils valsts ģimnāzijas komanda

02.06.2009.


Šogad Latvenergo koncerna rīkotā eksakto zinātņu konkursā „eXperiments” uzvaru un erudītākās komandas titulu izcīnīja Jēkabpils valsts ģimnāzijas komanda „Turbīnas”, godam nopelnot ceļojumu uz civilizācijas, kultūras un zinību šūpuli – Grieķiju. Konkursa fināla spēlē sīvā 3 komandu konkurencē konkursa laureāti ar 48 punktiem jeb 4 punktu pārsvaru tika atzīti par ātrāko un rezultatīvāko komandu.
 
Latvenergo skolēnu eksakto zinātņu erudīcijas spēles „eXperiments” superfināla spraigajā cīņā piedalījās septiņas Latvijas skolu spēcīgākās komandas no Rīgas, Bauskas, Jēkabpils, Balvu un Jelgavas rajona. Konkursa gaitā komandas izturēja divas atlases kārtas, lai sacensībā par galveno balvu un uzvarētāja titulu tiktu 3 spēcīgāko komandu lokā. Atlases kārtās uzvarēja un superfināla spēlē piedalījās Auces vidusskolas, Ropažu vidusskolas un Jēkabpils valsts ģimnāzijas komandas. Godpilno konkursa uzvarētāju titulu ar 48 punktiem kopvērtējumā konkursā „eXperiments” izcīnīja Jēkabpils valsts ģimnāzijas komanda „Turbīnas”, ko visu konkursa laiku konsultēja un atbalstīja erudītais fizikas skolotājs Jāni Bajinskis. Tikai ar 4 punktiem atpaliekot no konkursa laureātiem, otro vietu ieguva Ropažu vidusskolas komanda „Elektroni” ar komandas konsultējošo skolotāju Astrīdu Alksni. Trešā labākā komanda ar 43 punktu vērtējumu šogad izrādījās Auces vidusskolas 8. klases skolēnu komanda „Voltiņi”, ko ik gadus aktīvi konsultē un uzmundrina skolotāja Ingrīda Kramiņa.


Jēkabpils valsts ģimnāzijas skolēni šogad izcēlušies ar spožiem rezultātiem vairākos konkursos un olimpiādes dažādām vecumu grupām. Dalība Latvenergo erudīcijas konkursā „eXperiments” Jēkabpils Valsts ģimnāzijai gadu gaitā izveidojusies par tradīciju – no 2002.gada ģimnāzija piesaka ik gadu vairākas skolēnu komandas. Regulāri kāda no komandām tikusi vismaz pusfinālā, bet jau otro gadu pēc kārtas Jēkabpils valsts ģimnāzija pārved mājās konkursa „eXperiments” galveno balvu.


Savukārt, uzvarētājkomandas konsultējošais skolotājs J. Bajinskis Latvenergo erudīcijas konkursa komandas konsultējis un pavadījis jau no pašiem konkursa pirmsākumiem – 14 gadus pēc kārtas, pārstāvot gan Neretas vidusskolas, gan Jēkabpils valsts ģimnāzijas komandas. Pēc 14 gadu ieguldījuma skolotājs sasniedzis labāko rezultātu un šogad ar saviem skolniekiem dosies izbaudīt atpūtu ceļojumā uz Grieķiju. 


„Īpaši patīkami žūrijai bija vērot kā audzis jauniešu zināšanu līmenis. Mūsdienās – informācijas tehnoloģiju laikmetā, kad ar datora palīdzību visa veida informāciju iegūt iespējams pāris sekunžu laikā, jaunieši kļuvuši daudzpusīgāki, radošāki un nereti pārzina tādas eksakto zinātņu tēmas, par ko citi, iespējams, nekad nav dzirdējušai. Ārkārtīgi milzīgs prieks par Jēkabpils jauniešiem, kas jau otro gadu pēc kārtas pierāda, ka eksakto zinātņu asākie prāti nāk tieši no šīs pilsētas. Gaidīsim Latvijas skolēnu komandu pieteikumus un tādu pašu degsmi konkursa laikā arī nākamajā mācību gadā” pauž Latvenergo koncerna prezidents Kārlis Miķelsons.


Kopumā erudīcijas konkursam šogad bija pieteikušās 183 komandas no visiem Latvijas novadiem. 21 komanda izturēja neklātienes kārtas atlasi un guva iespēju piedalīties televīzijas spēlēs jeb pusfinālā.


Konkursa galvenā balva ir ceļojums uz Grieķiju – uz zemi, kuras senie iedzīvotāji atklāja elektriskās parādības un veica pirmos eksperimentus par ko parūpējās “Latvenergo” un ceļojumu kompānija “FTB Latvija”. Sadarbībā ar izdevniecību “Lielvārds” Jēkabpils valsts ģimnāzija savā īpašumā iegūs interaktīvo tāfeli, kas izzināšanas procesus turpmāk padarīs vēl interesantākus. Ieguvēji bija ne tikai konkursa laureāti, arī pārējie dalībnieki, kas saņēma vērtīgas Latvenergo koncerna un atbalstītāju sagādātas balvas. Par to šogad kopā ar Latvenergo parūpējās skolēnu un studentu karte ISIC, žurnāls „Ilustrētā Zinātne”, laikraksts „Latvijas Avīze”, portāls draugiem.lv, Latvijas populārākā prāta spēle brain.draugiem.lv, foto un optisko iekārtu ražotājs Nikon, piedzīvojumu parks „Mežakaķis”, vertikālais vēja tunelis „Aerodium”, kā arī sulu ražotājs „Cido grupa”. 


Latvenergo skolēnu erudīcijas konkursu rīko jau 14 gadus pēc kārtas. Konkursa laikā skolēni var parādīt, cik labi apguvuši mācību vielu, kā arī līdztekus obligātajai pamatskolas programmai iegūt papildus zināšanas fizikā un enerģētikā. Vienlaikus tā ir arī iespēja skolas vārdu popularizēt visas Latvijas mērogā un parādīt, kurā skolā, pilsētā un novadā top labākie nākotnes eksakto zinātņu speciālisti.


Plašāka informācija par konkursu „eXperiments’ un tā norises gaitu atrodama konkursa mājas lapā: www.experiments.lv
Papildu informācija:


Sintija Kvasova, Komunikāciju aģentūra / Edelman Affiliate
Tālr. 67242504, e-pasts:
sintija.kvasova@ka.lv


Andris Siksnis, AS “Latvenergo”
Ārējās komunikācijas daļas vadītājs
Tālr.: 67728811; 29286350


 

Pēdējās izmaiņas: 09.11.2018.