Konkursa „eXperiments” erudītākās komandas finālā cīnīsies par galveno balvu

29.05.2009.

Sestdien, 30. maijā plkst. 12.30 LTV7 būs skatāms Latvenergo koncerna rīkotā skolēnu erudīcijas konkursa “eXperiments” superfināls.


Ar šo spraigo sacensību noslēgsies 2 mēnešu spēļu cikls, un žūrija beidzot noskaidros 2009. gada erudītāko skolēnu komandu. Konkursa uzvarētāji, kas savāks vislielāko punktu skaitu, brauks uz civilizācijas, kultūras un zinību šūpuli – Grieķiju.
 
Latvenergo skolēnu erudīcijas spēles „eXperiments” superfinālā sacentīsies septiņu Latvijas skolu spēcīgākās komandas no Rīgas, Bauskas, Jēkabpils, Balvu un Jelgavas rajona.


Pēdējo divu mēnešu laikā ik nedēļu 21 komanda tikās televīzijas pusfināla sacensībās, kurās demonstrēja skolā un dzīvē iegūtās iemaņas eksaktajās zinātnēs un cīnījās par iekļūšanu finālā. Televīzijas raidījumos skatītājiem bija iespēja vērot, kā skolēni min elektromīklas, sekot elektropužļu likšanai, aplūkot komandu mājās sagatavotus ar elektrību saistītus eksperimentus, kā arī izjust nelielu adrenalīna devu, kad skolēni centās neizsist korķus. Noslēguma jeb superfināla raidījums būs divreiz garāks par iepriekšējiem un interesantāks gan televīzijas skatītājiem, gan pašiem spēles dalībniekiem. Atšķirībā no iepriekšējiem gadiem, par godu Latvenergo 70. gadu jubilejai šogad noslēguma raidījuma laikā tiks godalgota arī komanda, kas ieguvusi žūrijas augstāko vērtējumu neklātienes konkursa radošās daļas izpildījumā. 


„Žūrijas locekļus ļoti pārsteidza un iepriecināja gan dalībnieku entuziasms spēles laikā, gan skolēnu radošā izdoma, gatavojot mājas darbus klātienes spēlei. Konkursa uzdevumi nebūt nebija vienkārši, tomēr apsveicama ir skolēnu spēja operatīvi un atjautīgi tikt galā ar uzdevumiem un radoši demonstrēt mājās sagatavotos eksperimentus visai Latvijai televīzijas kameru priekšā. Vairāki komandas konsultējošie skolotāji uzsvēra, ka skolēnu sekmes eksaktajos priekšmetos konkursa dalības laikā ir būtiski uzlabojušās un skolēni izrāda pastiprinātu interesi par fizikas likumsakarībām. Tas pierāda, ka šāda veida erudīcijas konkursi ir lielisks veids, kā veicināt jauniešu interesi par eksaktajiem priekšmetiem un profesijām, kas ar tiem saistītas.” uzskata AS ”Latvenergo” Komunikācijas projektu daļas vadītāja un konkursa žūrijas locekle Raja Kočanova.


Konkursa galvenā balva ir ceļojums uz Grieķiju – uz zemi, kuras senie iedzīvotāji atklāja elektriskās parādības un veica pirmos eksperimentus. Ieguvēji būs ne tikai konkursa laureāti, arī pārējie dalībnieki tiks pie vērtīgām Latvenergo koncerna un atbalstītāju sagādātām balvām. Par to šogad kopā ar Latvenergo parūpēsies tūrisma aģentūra FTB Latvija, skolēnu un studentu karte ISIC, apgāds „Lielvārds”, žurnāls „Ilustrētā Zinātne”, laikraksts „Latvijas Avīze”, portāls draugiem.lv, Latvijas populārākā prāta spēle brain.draugiem.lv, foto un optisko iekārtu ražotājs Nikon, piedzīvojumu parks „Mežakaķis”, vertikālais vēja tunelis „Aerodium”, kā arī sulu ražotājs „Cido grupa”.  
 
Latvenergo skolēnu erudīcijas konkursu rīko jau 14 gadus pēc kārtas. Konkursa laikā skolēni var parādīt, cik labi apguvuši mācību vielu, kā arī līdztekus obligātajai pamatskolas programmai iegūt papildus zināšanas fizikā un enerģētikā. Vienlaikus tā ir arī iespēja skolas vārdu popularizēt visas Latvijas mērogā un parādīt, kurā skolā, pilsētā un novadā top labākie nākotnes eksakto zinātņu speciālisti. 


Plašāka informācija par konkursu ‘eXperiments’ un tā norises gaitu atrodama konkursa mājas lapā: www.experiments.lv


Andris Siksnis, AS “Latvenergo”
Ārējās komunikācijas daļas vadītājs

Pēdējās izmaiņas: 29.05.2009.