Prakses laikā studenti izstrādā scenāriju Pasaules Dienai bez tabakas

27.05.2009.

Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Sabiedrības veselības fakultātes studenti prakses laikā Sabiedrības veselības aģentūrā (SVA), sadarbībā ar Veselības veicināšanas un profilakses daļas speciālistiem, izstrādājuši scenāriju pasākumam, kas veltīts Pasaules Dienai bez tabakas.


Pasākums notiks Rīgas Stradiņa universitātē 29. maijā no plkst.11.00 līdz 14.00.


Studenti saviem vienaudžiem atgādinās par smēķēšanas kaitīgo ietekmi uz veselību, kā arī informēs par aktualitātēm tabakas kontrolē – no šā gada 1. jūlija pilnīgs smēķēšanas aizliegums ir paredzēts visās izglītības  un audzināšanas iestādēs, kinoteātros, koncertu, deju un sporta zālēs.


Īpaša pasākuma mērķa grupa ir smēķējoši studenti, kurus pasākuma organizētāji uzrunās RSU smēķētavā un centīsies pārliecināt par veselīga dzīvesveida priekšrocībām, kā arī piedāvās palīdzību atmest kaitīgo ieradumu, dāvinot SVA informatīvo brošūru „Vieglākais ceļš, kā atmest smēķēšanu”. Uz lielā ekrāna  tiks demonstrēti  brīdinoši attēli par smēķēšanas kaitīgo ietekmi uz veselību.


Pasaules Dienai bez tabakas veltītajā pasākumā piedalīsies Pretsmēķēšanas kampaņas HELP – Par dzīvi bez tabakas  pārstāvji un interesentiem veiks mērījumus, ar kuru palīdzību var noteikt oglekļa monoksīda piesārņojuma līmeni izelpā. Paaugstināts oglekļa monoksīda līmenis izelpā liecina par to, ka organisms cieš no skābekļa trūkuma, un parasti ir raksturīgs cilvēkiem, kuri smēķē vai bieži uzturas piesmēķētās telpās.


Pasākumā laipni gaidīti gan Rīgas Stradiņa universitātes visu fakultāšu studenti, gan citi  interesenti, tostarp – žurnālisti!


SVA Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja
Baiba Auzāne

Pēdējās izmaiņas: 27.05.2009.