Piektdien būs slēgta Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde

29.05.2009.

Budžeta līdzekļu samazinājuma dēļ piektdien, 29.maijā Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde būs slēgta un iestādes sniegtos pakalpojumus nebūs iespējams saņemt.


Jau vēstīts, ka budžeta līdzekļu nepietiekamības dēļ PMLP ir noteikts saīsināts darba laiks, kā rezultātā Pārvalde divas piektdienas mēnesī nestrādā.


Izņēmums ir tikai nākamā piektdiena, 5.jūnijs, kad, pretēji iepriekš pieņemtajam rīkojumam, PMLP tomēr strādās, dodot iespēju vēlētājiem nepieciešamības gadījumā nomainīt pasi, lai varētu piedalīties 6.jūnijā paredzētajās pašvaldību un Eiropas Parlamenta vēlēšanās.


Jau ziņots, ka PMLP būs slēgta 19.jūnijā, 10. un 24.jūlijā, 7. un 28.augustā, 11. un 25.septembrī, 9. un 23.oktobrī, 13. un 27.novembrī un 11. un 18.decembrī.


Šajās dienās ne valsts iestādes, ne privātpersonas nevarēs saņemt nevienu Pārvaldes pakalpojumu, izņemot Iedzīvotāju reģistra tiešsaistes pakalpojumus. Tāpēc Pārvalde aicina iedzīvotājus un sadarbības partnerus ņemt vērā Pārvaldes jauno darba grafiku, plānojot pakalpojumu saņemšanas laiku.


Savukārt pārējās piektdienās atbilstoši jau februārī izstrādātajam grafikam būs slēgtas atsevišķas PMLP struktūrvienības un teritoriālās nodaļas, kuru darbinieki šajās dienās atradīsies bezalgas atvaļinājumā. Šajās piektdienās PMLP pakalpojumus iespējams saņemt jebkurā citā nodaļā.


Informācija par Pārvaldes struktūrvienību darba laiku pieejama PMLP mājas lapā www.pmlp.gov.lv.


Pārvalde sniedz tādus pakalpojumus kā personu apliecinošu dokumentu (pasu) izsniegšana, uzturēšanās atļauju izsniegšana, ielūgumu ārzemniekiem noformēšana, personas statusa noteikšana un personas koda piešķiršana, izbraukšanas rīkojumu izsniegšana, izziņu un datu sniegšana no Iedzīvotāju reģistra, patvēruma lūgumu izvērtēšana un citus.


Darba laika samazināšanas rezultātā Pārvalde, izpildot valdības lēmumus par valsts budžeta izdevumu samazināšanu, plāno sabalansēt atalgojuma fondu, lai neizveidotos situācija, ka gada beigās pietrūkst līdzekļi algu izmaksai. Tā rezultātā visu Pārvaldes darbinieku atalgojums samazināsies vēl par aptuveni 10%, jo darba samaksa tiks aprēķināta atbilstoši nostrādātajam laikam. Tādejādi tiks ietaupīti vidēji 32 165 lati mēnesī un Pārvaldes budžeta izdevumi atalgojumam gada 7 mēnešos samazināsies par 225 155 latiem.


Laura Karnīte
Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes
Preses un sabiedrisko attiecību nodaļas
vadītāja

Pēdējās izmaiņas: 09.11.2018.