31. maijā Preiļu estrādē notiks bezmaksas brīvdabas kino seanss, kurā tiks demonstrētas Latvijā veidotas filmas

31.05.2009.

31. maijā Preiļu estrādē notiks bezmaksas brīvdabas kino seanss, kurā tiks demonstrētas Latvijā veidotas filmas.


Sākums ap plkst. 22:00


Programmā ir īsfilmas un animācijas filmas, kas skar nozīmīgus jautājumus, piemēram, Latvijas dalība starptautiskās operācijās un atspoguļo tos gan jautrā, gan nopietnā veidā. Tādēļ uz šo vakaru tiek aicināti visa vecuma skatītāji.


Programmā paredzēts:


Animācijas filmas no sērijas „Avārijas brigāde”
Īsfilma „Sērkociņi”
(Padomju Latvijā, astoņdesmito gadu vidū, pie ezera atpūšas tēvs, māte un dēls. Ģimenes vīrieši spēlē bumbu un trāpa to ezerā. Tēvs brien pēc bumbas un sāk slīkt… Un sērkociņi galu galā izrādās savstarpējo attiecību katalizators.)
„Velna Fudži”
(Fudži kalnu Japānā ir okupējis Latviešu Velns! Viņš rada Latviešu kultūru un ar varu to uzspiež japāņu ciematiem, tādējādi cenzdamies iezīmēt vēl neeksistējošas valsts teritoriju. Kad vienā no ciematiem visi iedzīvotāji tiek noburti par Raiņiem, cīņā par Japānu tiek sūtīts godkārīgs Samurajs.)
„Parāds Afganistānai”
(Vēsturnieks un politalogs Atis Lejiņš dodas riska pilnā ceļojumā uz Afganistānu sameklēt kādreizējo modžāhedu komandieri un atdot sirds parādu par dzīvības izglābšanu PSRS invāzijas kara laikā. Toreiz Afganistānā bez izvēles iespējas karoja un gāja bojā puiši arī no Latvijas).
Pirms filmas dažu minūšu tikšanās ar Ati Lejiņu.


Noslēgumā arī citas īsfilmas.


Seansu sabiedrības informatīvā projekta ietvaros, par Latvijas dalības starptautiskajās operācijās nepieciešamību, atbalsta “Brīvības un solidaritātes fonds”, “Nacionālais kino centrs” un PB.LV video tehniskie risinājumi.

Pēdējās izmaiņas: 31.05.2009.