Velobrauciena „Iepazīsti savu novadu” atskaņas

09.05.2009.

Mēģinot atjaunot kādreiz populāros velobraucienus ar mērķi apskatīt interesantākās vietas savā apkārtnē, 9.maijā sadarbībā ar Preiļu rajona TIC tika organizēts Eiropas dienai veltīts velobrauciens „Iepazīsti savu novadu”. Velobraucienā varēja piedalīties jebkurš interesents, kuram pa spēkam bija ap 45 km garais maršruts un kuram, ceļojot ar riteni domubiedru pulkā, bija interese skatīt kaut ko jaunu un gūt pozitīvu enerģiju no aktivitātēm svaigā gaisā. Pēc teritoriālās reformas mūsu novadam pievienojas Priekuļu un Saunas pagasti, tāpēc aktuāli likās apskatīt tieši šos pagastus. Ceļā no Preiļu centra devās ap četrdesmit velo ceļotgribētāju.
 
Pirmais pieturpunkts – Priekuļi, kur ceļotājus pie skolas sagaida direktore Ruta Rožāne. Viņa izstāsta īsu pagasta un skolas tapšanas vēsturi un izrāda skolu. Vēl Priekuļos patīkams pārsteigums – vietējā entuziasta Laura Ivbuļa izveidotais muzejs, kur redzamas sadzīvē izmantotas relikvijas 19. un 20. gadsimtā. Tālāk ceļš aizvijās uz Jezufinovu, kur Štrausu dzimtas mantiniece Vera Kuzminas pastāstīja par vietas vēsturi un izrādīja parku, kur vecāka gadagājuma braucēji varēja kavēties sentimentālās atmiņās par 80-tajos gados šeit apmeklētajām zaļumballēm. Nu arī sāk parādīties lietus lāses, kas mēģina braucienu darīt sarežģītāku, bet paredzot Smelteros gaidāmo tējas pauzi, pedāļi liekas paši minas naskāk. Pie Salas pamatskolas mēs tiekam gaidīti. Kā nopietniem ceļotājiem galdā tiek likta tēja, maizītes un saldumi, savi pārtikas krājumi arī tiek tukšoti labprāt pēc kārtīgas ceļošanas. Paldies skolas saimniekiem, kuri izrāda skolu un ļauj mums izmēģināt sarīkojuma zāles akustiku. Nobeigumā vēl īss mačiņš volejbolā starp pieaugušo un skolēnu konamdām un varam doties tālāk. Pretvējš, „trepe” un nogurumiņš liek kārtīgi nopūlēties līdz tiekam Pieniņos, kur mūs sagaida draudzes priesteris un pastāsta par Pieniņu baznīcas tapšanas vēsturi. Irēna Kjarkuža savukārt izmēģina baznīcas akustiku un visi klātesošie ir apburti ar viņas dziedājumu.Vēl tikai viens uzrāviens cauri Riebiņiem un jau redzamas Preiļu kontūras.


Ceļojuma noslēgumā visi bija vienisprātis – nākošgad atjaunotajai tradīcijai nedrīkst ļaut apsīkt. Tātad nākošgad tiksimies atkal, velomīļu sportiskāko daļu pilsētas svētku ietvaros gaida velokross parkā un augustā velomaratons Aizkalnē– sekojiet informācijai mājas lapā. Nobeigumā gribu teikt paldies visiem, kuri atsaucās gan kā organizētāji, gan kā dalībnieki un sniedza palīdzīgu roku pasākuma norisē!


Leonīds Valdonis,
Preiļu novada domes sporta metodiķis

Pēdējās izmaiņas: 09.05.2009.