Apbalvoti žurnālisti, kuri veido materiālus par HIV/AIDS tematiku

15.05.2009.

15. maijā Sabiedrības veselības aģentūrā (SVA) notika No AIDS Mirušo piemiņas dienas pasākums, kura laikā tika apbalvoti konkursa „HIV/AIDS tematikas atspoguļojums plašsaziņas līdzekļos” uzvarētāji.


Par konkursa uzvarētāju tika atzīta Latvijas Radio žurnāliste Valentīna Artjomenko, kuras radio reportāžas, kā atzina  konkursa žūrija, vairo sabiedrības izpratni par HIV/AIDS problēmu un veicina sabiedrībā tolerantu attieksmi pret HIV inficētajiem.


Otro vietu konkursā ieguva Neatkarīgās Rīta Avīzes žurnāliste Inga Paparde, kuras publikācijas izceļas ar HIV/AIDS tematikas pārzināšanu, faktu precizitāti un veidotā materiāla aktualitāti situācijai HIV/AIDS jomā Latvijā.  


Veicināšanas balvu saņēma Vidzemes televīzijas žurnāliste Elīna Lapiņa


Konkurss tika rīkots SVA realizētā EK projekta ,,Visaptveroša un koordinēta HIV/AIDS profilakses tīkla izveide INL un pārejas grupām”(ENCAP) ietvaros. Par šī projekta naudu tika sarūpētas arī balvas konkursa uzvarētājiem. Pirmās vietas ieguvējs balvā saņēma Hewlett-Packard portatīvo datoru (15,4”), otrās vietas ieguvējs – Hewlett-Packard portatīvo datoru (10,1”), bet vecināšanas balvas ieguvējs- Kingston Technology zibatmiņu (32GB).


Atzinības raksti tika pasniegti arī Neatkarīgās Rīta Avīzes redakcijai par atbalstu HIV/AIDS tematikas atspoguļošanā un laikraksta Subbota žurnālistei Alīnai Lisinai par iniciatīvu un aktivitāti HIV/AIDS tematikas atspoguļošanā.


Konkurss tika izsludināts Pasaules AIDS dienā – 2008.gada 1.decembrī, un tā mērķis ir veicināt to žurnālistu radošo darbību, kuri par HIV/AIDS  tematiku veido profesionālas publikācijas, sižetus vai reportāžas, ar kuru palīdzību pieaug sabiedrības zināšanas par iespējām izsargāties no šīs slimības.


Informāciju sagatavoja
SVA Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja
Baiba Auzāne


 

Pēdējās izmaiņas: 15.05.2009.