No AIDS Mirušo piemiņas dienas pasākumā prezentēs pētījuma datus par HIV izplatību injicējamo narkotiku lietotāju vidū un apbalvos žurnālistus, kuri veido materiālus par HIV/AIDS tematiku

13.05.2009.

Piektdien, 15.maijā plkst.12.00 Sabiedrības veselības aģentūrā (SVA), Klijānu ielā 7, 3.stāva zālē notiks No AIDS mirušo piemiņas dienai veltīts pasākums.


Pasākuma laikā klātesošie tiks iepazīstināti ar pētījuma „HIV un citu infekciju slimību prevalences un asociētās riska uzvedības izplatības noteikšana injicējamo narkotiku lietotāju vidū Latvijā, Lietuvā un Igaunijā 2007.gadā” rezultātiem.


Turpinājumā tiks nosaukti un apbalvoti žurnālisti, kuru darbi tika nominēti konkursam „HIV/AIDS tematikas atspoguļojums plašsaziņas līdzekļos”. Konkurss tika izsludināts Pasaules AIDS dienā – 2008.gada 1.decembrī, un tā mērķis ir veicināt to žurnālistu radošo darbību, kuri  emocionāli smago tēmu  HIV/AIDS  savās publikācijās, sižetos vai reportāžās spēj attēlot profesionāli un izvērsti, paaugstinot sabiedrības zināšanas par iespējām izsargāties no šīs slimības, kā arī veicinot toleranci pret inficētajiem ar HIV/AIDS. Konkurss tiek rīkots SVA realizētā EK projekta ,,Visaptveroša un koordinēta HIV/AIDS profilakses tīkla izveide INL un pārejas grupām”(ENCAP) ietvaros.


Žurnālistu pašu iesūtītos, kā arī SVA izvirzītos darbus vērtēja SVA sabiedrisko attiecību un HIV/AIDS speciālisti, Veselības ministrijas, sabiedrisko organizāciju „Papardes zieds” un „AGIHAS” pārstāvji, kā arī ENCAP pārstāvji.


Žurnālistu konkurss par HIV/AIDS tematiku notiek jau otro gadu.  Pagājušā gadā par labāko darbu tika atzīta laikraksta „Subbota” žurnālistes Alīnas Lisinas publikācija SPID lecitsja lubovju. Ziznj posle diagnoza.”


Informāciju sagatavoja
SVA Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja
Baiba Auzāne

Pēdējās izmaiņas: 13.05.2009.