PMLP piektdien būs slēgta

11.05.2009.

Budžeta līdzekļu samazinājuma dēļ sākot ar maiju Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde sāk strādāt nepilnu darba laiku, tādēļ divas piektdienas mēnesī iestāde būs slēgta.


Maijā Pārvalde būs slēgta šo piektdien, 15.maijā, kā arī 29.maijā.


PMLP nestrādās arī 5. un 19.jūnijā, 10. un 24.jūlijā, 7. un 28.augustā, 11. un 25.septembrī, 9. un 23.oktobrī, 13. un 27.novembrī un 11. un 18.decembrī.


Šajās dienās ne valsts iestādes, ne privātpersonas nevarēs saņemt nevienu Pārvaldes pakalpojumu, izņemot Iedzīvotāju reģistra tiešsaistes pakalpojumus. Tāpēc Pārvalde aicina iedzīvotājus un sadarbības partnerus ņemt vērā Pārvaldes jauno darba grafiku, plānojot pakalpojumu saņemšanas laiku.


Savukārt pārējās piektdienās atbilstoši jau februārī izstrādātajam grafikam būs slēgtas atsevišķas PMLP struktūrvienības un teritoriālās nodaļas, kuru darbinieki šajās dienās atradīsies bezalgas atvaļinājumā. Šajās piektdienās PMLP pakalpojumus iespējams saņemt jebkurā citā nodaļā.


Informācija par Pārvaldes struktūrvienību darba laiku pieejama PMLP mājas lapā www.pmlp.gov.lv.


Pārvalde sniedz tādus pakalpojumus kā personu apliecinošu dokumentu (pasu) izsniegšana, uzturēšanās atļauju izsniegšana, ielūgumu ārzemniekiem noformēšana, personas statusa noteikšana un personas koda piešķiršana, izbraukšanas rīkojumu izsniegšana, izziņu un datu sniegšana no Iedzīvotāju reģistra, patvēruma lūgumu izvērtēšana un citus.


Darba laika samazināšanas rezultātā Pārvalde, izpildot valdības lēmumus par valsts budžeta izdevumu samazināšanu, plāno sabalansēt atalgojuma fondu, lai neizveidotos situācija, ka gada beigās pietrūkst līdzekļi algu izmaksai. Tā rezultātā visu Pārvaldes darbinieku atalgojums samazināsies vēl par aptuveni 10%, jo darba samaksa tiks aprēķināta atbilstoši nostrādātajam laikam. Tādejādi tiks ietaupīti vidēji 32 165 lati mēnesī un Pārvaldes budžeta izdevumi atalgojumam gada 7 mēnešos samazināsies par 225 155 latiem.


Papildus tam Pārvaldē ir veikts visaptverošs funkciju audits un optimizācija, kuras rezultātā ar jūniju notiks būtiskas izmaiņas Pārvaldes struktūrā, galvenokārt skarot tās struktūrvienības, kas veic atbalsta funkcijas. Optimizācijas rezultātā darbu Pārvaldē varētu zaudēt vairāk kā 20 cilvēki.


Līdz šim Pārvalde jau ir veikusi ievērojamu izdevumu samazinājumu – pagājušā gada nogalē apstiprinātajā 2009.gada budžetā Pārvaldei tika piešķirti par 2,4 miljoniem latu mazāk nekā iepriekšējos gados. Izdevumi atlīdzībai tika samazināti par 1 miljonu latu, izdevumi precēm un pakalpojumiem – par 1,4 miljoniem latu.


Tāpēc ar 1.janvāri Pārvaldes darbinieku atalgojums jau ir samazināts – par 10% samazināta pamatalga, kā arī netiek maksātas prēmijas, kompensācijas un citas piemaksas un ierēdņu atvaļinājuma pabalsti. Tāpat katrs Pārvaldes darbinieks šogad dosies piecu dienu bezalgas atvaļinājumā.


Šo pasākumu rezultātā kopumā Pārvaldes darbinieku atalgojums šā gada otrajā pusgadā salīdzinājumā ar 2008.gadu samazināsies par vairāk kā 20%.


Tāpat jau pērnā gada beigās tika ieviesti stingri taupības pasākumi, lai nodrošinātu 28% samazinājumu izdevumiem par precēm un pakalpojumiem – gan pārslēgti līgumi ar iznomātājiem par teritoriālo nodaļu telpām, samazinot nomas maksu, gan samazināti izdevumi telefonsakariem, gan lauzti līgumi par teritoriālo nodaļu telpu uzkopšanu un veikti vēl citi pasākumi.


Kopējais līdzekļu ietaupījums salīdzinot ar pērnā gada decembra beigās pieņemtajiem 2009.gada valsts budžeta grozījumiem Pārvaldē būs 375,5 tūkstoši latu.


Laura Karnīte
Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes
Preses un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja

Pēdējās izmaiņas: 09.11.2018.