Piedzīvojumu spēles „Jaunie Rīgas sargi” uzvarētāji tiks sūtīti uz komandas saliedēšanas nometni Sardīnijā

07.05.2009.


Piedzīvojumu un izaicinājuma spēles „Jaunie Rīgas sargi” finālā, kas notika 4.maijā kino pilsētā „Cinevilla”, sevi kā veiklākos, saliedētākos un zinošākos jaunos Rīgas sargus pierādīja un uzvarēja komanda „Āpši” no Dobeles Valsts ģimnāzijas un kā galveno balvu saņēma tālāko uzdevumu – doties uz komandas saliedēšanas nometni Sardīnijā, Itālijā. Otro vietu ieguva Aizkraukles novada ģimnāzijas komanda „Galaktika”, bet trešajā vietā ierindojās komanda „Seši jūras mezgli” no Liepājas rajona Pāvilostas vidusskolas.


Komandas saņēma veicināšanas balvas no spēles atbalstītājiem, piemēram, SIA „Venden” komandai „Čiekuri” no Madonas Valsts ģimnāzijas piešķīra 200 litrus ūdens, SIA „Lāči” komandai „AK47” no Ogres rajona Edgara Kauliņa Lielvārdes vidusskolas dāvāja bezmaksas ekskursiju uz Lāču maizes ceptuvi, Eiropas Hitu radio komandai „Gulbenes UVD” no Gulbenes vidusskolas un 2.vidusskolas uzsauca maltīti restorānā „CATS”, Rīgā 80 latu vērtībā, u.c. Tika noskaidrota arī Amigo īpašās balvas I-phone 3G laimētāja – Liāna Bāliņa no Alūksnes rajona komandas „Rezgaļi”, kas piedalījās spēles otrajā kārtā un aktīvi lietoja Amigo dāvāto sarunu karti.


Pasākumā spēles finālistus sveica LR Aizsardzības ministrijas, Nacionālo bruņoto spēku un Jaunsardzes centra vadība, NBS Jūras spēku orķestris un filmas „Rīgas sargi” režisors Aigars Grauba un aktieri. Spēli vadīja atraktīvais mūziķis Kaspars Zlidnis.


No 2008.gada septembra līdz maijam vairāki tūkstoši Latvijas jaunieši un viņu atbalstītāji dzīvoja spēles „Jaunie Rīgas sargi” laikā. Viņi izspēlēja vēsturiskos notikumus, kādi risinājās pirms 90 gadiem, kad latvieši veidoja savu armiju. Tika piedzīvotas četras spēles kārtas un izbaudītas dažādas grūtības pakāpes. Finālā 12 saliedētākās, motivētākās un stiprākās komandas īstenoja misiju „Torņakalna operācija”. Tagad maija mēnesī katru svētdienu pulksten 15:25 piecu raidījumu ciklā spēles „Jaunie Rīgas sargi” pusfināli un fināls ir skatāmi Latvijas Neatkarīgajā televīzijā (LNT).


Svinot Latvijas armijas izveidošanas 90. gadadienu un Latvijas iestāšanās NATO 5. gadadienu, spēles „Jaunie Rīgas sargi” finālā piedalījās komandas no Rīgas, Saldus, Liepājas, Dobeles, Aizkraukles, Jelgavas, Gulbenes, Valkas, Ogres, Jēkabpils un Madonas rajoniem, kuras spēles pusfinālā savā reģionā ieguvušas pirmās trīs vietas. Šīs komandas, spītējot vētrām, lietum, puteņiem, vairāk kā 2000 jauniešu konkurencē izcīnīja iespēju piedalīties finālā.


Fināla spēlē katra no 12 finālistu komandām bija kā labākā izlūku vienība no 12 dažādiem armijas kājnieku pulkiem kādi bija jaunizveidotajā Latvijas armijā. Katrs no šiem pulkiem nāca no sava Latvijas reģiona, tieši tāpat kā komandas tagad. Pēc vēstures materiāliem katra komanda bija izveidojusi sava pulka unikālu un oriģinālu karogu, ar kuru tā devās sarežģītajā misijas uzdevumā, kas balstīts Brīvības cīņu leģendā. Komandas veica izlūkošanas uzdevumu, kādu varēja būt veikuši karavīri 1919.gada 10.novembrī, kas savukārt sekmēja Pārdaugavas atbrīvošanu no Bermonta karaspēka 11.novembrī. Toreiz bija citi apstākļi, pat cits gadalaiks, bet misijas uzdevumi bija līdzīgi, kādus paveica jaunie Rīgas sargi.


Komandām bija jāpielieto visas spēles laikā apmācību darbnīcās iegūtās zināšanas – orientēšanās un darbs ar karti, pirmās palīdzības sniegšana, ugunskura iekuršana, Morzes ābece, semafors un sazināšanās pa lauka telefonu, Brīvības cīņu vēsture, pārvietošanās pa virvēm, šaušana, taktiskā novērošana, komandas vadība u.c. Veicot misijas uzdevumus, komandas sastapās ar jau pazīstamiem kino filmas „Rīgas sargi” personāžiem, piemēram, krogā jauniešus izprašņāja pulkvedis-leitnants Arnolds Juksis, ko tēloja Ģirts Ķesteris, bet atrast pareizās norādes palīdzēja Elza, kuras lomā iejutās aktrise Elita Kļaviņa.


Piedaloties interaktīvajā spēlē un izmantojot piedzīvojumu izglītības metodiku, jaunieši saistošā veidā apgūst vēsturi, valsts aizsardzības un drošības politikas jautājumus un tas veicina jauniešu patriotisma apziņas stiprināšanu.
Spēli “Jaunie Rīgas sargi” organizē LR Aizsardzības ministrijas Jaunsardzes centrs, valsts aģentūra „Tēvijas sargs” un Nacionālie bruņotie spēki.
Spēli atbalsta SEB banka, Amigo, Latvijas Zaļais punkts, Magnum, Pelēkais vilks, NRJ Reklāma, Lāči, Energolukss, Apsara, Venden, Toi Toi Sanitārā sistēma, teltis.lv, celotajs.lv, IT House, Latvijas Neatkarīgā televīzija, Latvijas Avīze, draugiem.lv, one.lv, inbox.lv, tvnet.lv, hc.lv, European Hit Radio, Cinevilla studio, Latvijas Kara muzejs.


Vairāk informācija spēles mājas lapā www.jaunierigassargi.lv.
Ziņoja Marta Romanova, spēles „Jaunie Rīgas sargi” organizatore, aģentūra „Eko Media”, mob. 26475178,
marta@ekomedia.lv


 

Pēdējās izmaiņas: 23.10.2018.