Nordea Rīgas maratona dalībnieku un līdzjutēju iztukšotās plastmasas pudeles tiks pārstrādātas

17.05.2009.

Pirmo reizi Nordea Rīgas maratona vēsturē 17. maijā tā dalībniekiem un līdzjutējiem būs iespēja atspirdzinājumam iztukšotās dzeramā ūdens un citu dzērienu plastmasas pudeles izmest pie maratona starta un finiša punktiem novietotajos šķirošanas konteineros, tādi parūpējoties par izdzertās pudeles nogādi uz pārstrādi.


Iepriekšējā gada maratona laikā tika izdzerti 11 250 litri dzeramā ūdens un atspirdzinošo dzērienu plastmasas pudelēs, tāpēc nav pārsteidzoša trases sakopēja un atkritumu savācēja uzņēmuma „Eko Rīga” apņemšanās nodrošināt 2009.gada maratona laikā iztukšoto dzērienu plastmasas jeb PET pudeļu savākšanu un nogādāšanu uz pārstrādes rūpnīcu „PET Baltija”. Šogad Nordea Rīgas maratona dalībnieki plāno izdzert vismaz 14 100 litrus jeb 18 200 PET pudeles. Šo pudeļu savākšanai maratona starta un finiša punktos „Eko Rīga” novietos plastmasai paredzētus dzeltenus konteinerus, kurus aicina aktīvi lietot.


Latvijas Zaļā punkta Valdes priekšsēdētājs Māris Simanovičs: „Polietilēnteraftalāta pudeļu izgatavošanā tiek izmantots neatjaunojamais dabas resurss – nafta, turklāt PET materiāls, ja vien nonāk šķirošanas konteinerī, tiek pārstrādāts un ir līdz pat 30 reizēm atkārtoti izmantojams jauna plastmasas iepakojuma, tekstilšķiedras un plastmasas izstrādājumu izgatavošanā. Aicinu maratona dalībniekus un līdzjutējus izrādīt rūpes ne vien par savu sportisko formu un veselību, bet arī vides saglabāšanu, un izdzerto pudeļu izmešanai izmantot dzeltenos šķirošanas konteinerus.”


Nordea Rīgas maratons startēs no 11.novembra krastmalas 2009.gada 17.maija rītā. Maratona dalībniekiem būs iespējams izvēlēties vienu no četrām dažāda garuma distancēm, bet cilvēkiem ar īpašām vajadzībām pirmo reizi Nordea Rīgas maratona vēsturē tiks piedāvāta īpaši izveidotā „Vienotības kilometra” trase. 2009.gada Nordea Rīgas maratons cer pulcēt 10 000 dalībnieku.

Pēdējās izmaiņas: 09.11.2018.