„Mūsmājas” iesaistās starptautiskā projektā

15.04.2009.

 


Biedrība „Mūsmājas” turpina realizēt Grundtvig partnerības projektu nr.2008-1-PL-GRU06-008435 „Kā dzīvot ar degsmi” (Learn how to live with passion) Mūžizglītības programmas ietvaros. Projekts vērsts uz vienu no mūsdienu sabiedrības problēmu – nespēju pavadīt brīvo laiku radoši. Projekta mērķis ir veicināt cilvēkus darboties radoši un iepazīt citu tautu kultūru, tradīcijas, mākslu.


 Projekts tiek īstenots, sadarbojoties visiem projekta partneriem, veidojot sadarbības tīklu un iesaistot vietējos cilvēkus. Ar mobilitātes aktivitāšu īstenošanu projekta dalībnieki iegūst ieskatu citu valstu kultūrā, iepazīstas ar citu valstu pieredzi. Projektā partneri ir Vilniaus suaugusiuju mokymo centras (Lietuva), Halk Egitim Markezi ve ASO Mudurlugu (Turcija), Adult Education Center OLMEDO (Spānija), biedrība „Mūsmājas” (Latvija) un Stowarzyszenie Zwiazek Podkowian (Polija), kas ir vadošais partneris.


No 15. aprīļa līdz 19. aprīlim projekta partnervalstu dalībnieki tikās Spānijā, Valladolid pilsētā. Tikšanās laikā katra dalīborganizācija informēja par projekta aktivitāšu realizāciju savā organizācijā, kas ir paveikts kopš pēdējās tikšanās oktobrī Polijā. Novembra sākumā Spānijas partnerorganizācija atsūtīja materiālus par Spānijas ģeogrāfiju, kultūru, mākslu, vēsturi un ievērojamākajiem cilvēkiem. Projekta dalīborganizācijas iepazinās ar šiem materiāliem un, balstoties uz tiem, realizēja dažādas radošas aktivitātes savā organizācijā. Ļoti interesanti bija vērot Lietuvas organizācijas veikumu – viņi bija izveidojuši 10 minūšu video par Spāniju un tās tradīcijām, kultūru, populāriem cilvēkiem, kā arī sniegā attēlojuši, zīmējuši spāņu mākslinieka Joan Miro darbus.


„Mūsmājas” šajā laikā posmā Spānijas partneru saņemtos materiālus iztulkoja latviešu valodā un iepazīstināja ar tiem mērķa grupu, kā arī izvietoja tos „Mūsmājās”, lai ikviens interesents ar tiem var iepazīties. Mērķa grupa iepazinās ar spāņu mākslinieka Joan Miro darbiem un tos attēloja savā interpretācijā. Šie darbi tika izvietoti „Mūsmājās” apskatei. Projekta darba grupa kopā ar projekta dalībniekiem sagatavoja projekta partneriem informāciju par Latvijas ģeogrāfiju, vēsturi, kultūru, pazīstamiem cilvēkiem un  Preiļiem.  


Tikšanās laikā Valladolid tika izstrādāts kopīgs projekta logo, apspriesta projekta mājas lapas izveide un nepieciešamo materiālu ievietošana tajā. Apmeklējām Adult Education Center OLMEDO, tikāmies ar vietējo mērķa grupu, kā arī apspriedām nākošo tikšanos Preiļos no 25. līdz 28.jūnijam.


Šobrīd „Mūsmājās” aktīvi turpinās darbs pie vizītes programmas izstrādes.Rita Kokorīte,
projekta koordinatore


 

Pēdējās izmaiņas: 23.10.2018.