Latvijas Valsts prezidents darba vizītē apmeklēja Preiļus

17.04.2009.

15. aprīlī Preiļu pilsētu darba vizītē apmeklēja Latvijas Valsts prezidents Valdis Zatlers ar kundzi Lilitu Zatleri. Valsts prezidentu pie Preiļu Romas katoļu baznīcas sagaidīja Preiļu novada domes priekšsēdētājs Aldis Adamovičs ar kundzi Lolitu Adamoviču, klātesot daudziem novada iedzīvotājiem. Tika nolikti ziedi pie pieminekļa „Sērojošā māte”, katoļu draudzes dekāna Jāņa Stepiņa pavadībā tika apskatīta Preiļu katoļu baznīca. Valsts prezidents aprunājās ar iedzīvotājiem.


Uz laukuma pie rajona padomes bija sapulcējies daudz dažādu paaudžu iedzīvotāju. Valsts prezidents ieklausījās preiliešu izteiktajos viedokļos, atbildēja uz jautājumiem un novēlēja ikvienam nebūt vienaldzīgam rūpēs par valsts labklājību.


Preiļu rajona padomē Valsts prezidents tikās ar Preiļu rajona pašvaldību vadītājiem un Preiļu novada domes deputātiem. Tika pārrunāti jautājumi pat administratīvi teritoriālo reformu, Eiropas Savienības fondu finansējuma piesaisti, mazo skolu un medicīnas iestāžu nākotni.


Preiļu Valsts ģimnāzijā prezidents kopā ar kundzi apmeklēja dabas zinību mācību priekšmetu stundas, noklausījās ģimnāzijas himnu un piedalījās diskusijā ar novada skolu audzēkņiem. Valts prezidents runāja par īstenajām cilvēku vērtībām – dzīvību, veselību, mīlestību, patīkamu darbu, ģimeni, par visu to, ko nevar novērtēt naudas izteiksmē, bet kam ir īpaši liela nozīme, veidojot mūsu valsts nākotni un ikviena cilvēka turpmāko dzīvi. Ieklausoties skolēnu atbildēs diskusijas laikā, Valsts prezidents atzinīgi novērtēja Preiļu skolu pedagogu darbu. Katrai skolai tika uzdāvināta grāmata „Latvijas ģerboņi”.


Pēc sarunas ar skolu jauniešiem Valsts prezidents kopā ar kundzi pabija SIA „Preiļu slimnīca”. Medicīnas iestādē valsts augstākā amatpersona apskatīja terapijas nodaļu, kur nepieciešami daudzi uzlabojumi slimnieku labsajūtai, tikās ar bērnu un dzemdību nodaļas medmāsām, kuras piedalās akcijā „Meklēsim sirdsmāsiņu”, un iepazinās ar renovētās uzņemšanas nodaļas darbu. Sarunā ar slimnīcas medmāsām Valsts prezidents un Lilita Zatleres kundze, kas ir akcijas patronese, izteica viedokli, ka medmāsu darbs valstī vēl nav pienācīgi novērtēts, tāpēc pašām māsiņām jābūt lepnām par savu profesiju un jāpierāda sabiedrībai tās nepieciešamība. Apmeklējuma noslēgumā izskanēja Valsts prezidenta atzinums, ka Preiļu slimnīca ir uz pareizā ceļa, rūpējoties par iedzīvotāju veselību, tāpēc valsts atvēlētais Eiropas Savienības finansējums ir nepieciešams jaunā korpusa būvniecībai, lai slimnīcā veiktu daudzus uzlabojumus.


Dienas otrajā pusē prezidents apmeklēja akciju sabiedrību „Preiļu siers”. Uzņēmuma valdes priekšsēdētājs Jāzeps Šņepsts iepazīstināja Valsts prezidentu ar siera ražošanas procesu un ilgi diskutēja par lauksaimnieku un lauksaimniecības pārstrādes uzņēmumu problēmām šī brīža apstākļos. Valsts prezidents atzina, ka akciju sabiedrība „Preiļu siers” ir moderns uzņēmums ar nākotnes perspektīvu, te veikti lieli ieguldījumi, kas dod iespēju izturēt konkurenci ar ārzemju uzņēmumiem un veiksmīgi eksportēt produkciju.


Vizītes noslēgumā Valsts prezidents ar kundzi apmeklēja visiecienītāko tūrisma objektu Preiļos – mākslinieces Jeļenas Mihailovas Leļļu galeriju un miniatūro karaļvalsti. Augstie Preiļu viesi bija sajūsmā par redzēto un izteica gandarījumu gan par Jeļenas Mihailovas talantu, gan ieguldījumu pilsētas atpazīstamības veidošanā. Apmeklējuma laikā prezidents pasūtīja māksliniecei divas lelles nacionālajos tautas tērpos, kuras tiks pasniegtas dāvanā no Latvijas kādas valsts karalim ar karalieni.


Lilita Zatleres kundze vizītes laikā Preiļos atsevišķi no Valsts prezidenta apmeklēja Preiļu arodvidusskolu, kur iepazinās ar jauno frizieru un pavāru apmācības programmu, tikās ar Preiļu rajona Bērnu un jauniešu centrā skolēniem un pedagogiem dažādu nodarbību laikā un vēroja keramikas trauku virpošanas procesu Polikarpa Čerņavska mājā – muzejā.


Valsts prezidenta un Lilitas Zatleres kundzes vizīte noslēdzās ar pastaigu Preiļu parkā un pašdarbības kolektīvu koncerta apmeklējumu Preiļu kultūras namā.


Uzrunā Preiļu iedzīvotājiem pirms koncerta Valsts prezidents teica atzinīgus vārdus par pilsētas sakoptību, izglītības iestāžu darbu un akciju sabiedrības „Preiļu siers” attīstību. Prezidents izteica prieku, ka Preiļu iedzīvotāji pazīst savus deputātus, zina viņu veikumu novada labā un nesūrojas par grūtajiem laikiem, bet ir gatavi pārvarēt šī brīža sarežģījumus.


Paldies visiem Preiļu iedzīvotājiem, kuri piedalās pilsētas un novada labiekārtošanā ! Pateicamies visiem, kuri ieliek savu artavu, lai uzņemtu viesus un parādītu arī citiem, ka preilieši – gan jaunieši, gan vidējā un vecākā paaudze, savu ikdienas darbu paveic tā, lai Preiļu novads daudzās nozarēs būtu viens no labākajiem citu Latvijas pilsētu un novadu vidū !


Maija Paegle,
sabiedrisko attiecību speciāliste 

Pēdējās izmaiņas: 17.04.2009.