VALMIERĀ NOSKAIDROTI PIRMĀS LATVIJAS ZAĻĀ PUNKTA VIDES IZGLĪTĪBAS NOMETNES „ZAĻĀ NAKTS” UZVARĒTĀJI

28.04.2009.


Nedēļas nogalē Valmieras Valsts ģimnāzijā tika noskaidroti pirmās Latvijas Zaļā punkta vides izglītības nometnes „Zaļā nakts” uzvarētāji. Sīvā 20 komandu konkurencē trešo vietu kapteines Laimas Rombergas vadībā ieguva limbažnieki, otro vietu – Valmieras Valsts ģimnāzijas komanda, bet pirmo vietu un tiesības piedalīties piedzīvojumu nometnē vasarā izcīnīja Jūrmalas pilsētas Pumpuru vidusskolas komanda.


Nometnē jaunieši zinošu speciālistu virsvadībā skolēni tika apmācīti piecās darbnīcās: „Pētnieciskā vides žurnālistika Latvijā” (vadītājs – žurnālists Sandijs Semjonovs); „Atkritumi: reduce, reuse, recycle jeb samazini, izmanto atkārtoti un nodrošini pārstrādi” (vadītāja – Latvijas Zaļā punkta padomes priekšsēdētāja Undīne Būde); „Globālie vides procesi” (vadītājs – žurnāla „Ilustrētā Zinātne” redaktors Vents Zvaigzne); „Ekodzīve” (vadītāja – žurnāla „Vides Vēstis” galvenā redaktore Anitra Tooma); „Āra dzīve” (vadītājs – āra dzīves apmācību centra „Pelēkais vilks” instruktors Nils Klints). Pēc apmācībām visi nometnes dalībnieki piedalījās aizraujošās sacensībās – zināšanu pārbaudē, kur kopā ar savu komandu meklēja atbildes, sprieda, domāja, atcerējās darbnīcās un skolā iemācīto. Katra komanda pildīja dažādus lektoru sagatavotus uzdevumus, kā arī atbildēja uz āķīgiem jautājumiem par vidi.


Projekts „Zaļā nakts” ne vien izglīto, bet arī veicina jauniešu interesi par procesiem dabā Latvijā un pasaulē, kā arī rosina saturīgi pavadīt brīvo laiku, izzinot sevi, sabiedrību un apkārtējo vidi. 
Nometnes dalībnieki apgalvo, ka ir aizraujoši vienas nakts laikā uzzināt tik daudz interesantas informācijas par vides lietām un iegūt jaunus draugus.


Nākamās nometnes „Zaļā nakts” notiks 8. maijā Saldū un 15. maijā Preiļos.


Šī gada vērienīgākais Latvijas Zaļā punkta vides izglītības projekts „Zaļā nakts” tapis sadarbībā ar Izglītības un zinātnes ministrijas Izglītības satura un eksaminācijas centru (ISEC), projektu atbalsta INBOX un Jelgavas tipogrāfija.

Papildus informācija: Zane Onkele, 29556280, zane@ekomedia.lv
http://www.zalais.lv


 

Pēdējās izmaiņas: 09.11.2018.