Jauno makšķernieku skolas nodarbības Preiļos gūst lielu atsaucību

28.04.2009.

25. aprīlī Preiļu NVO centra telpās notika kārtējā Jauno makšķernieku skolas nodarbība. Tā ir jau ceturtā nodarbība zēniem un meitenēm, kuri vēlas apgūt šo interesanto nodarbi un brīvo laiku pavadīt makšķerējot.


Uz makšķernieku skolu nāk mācīties ap 20 dažāda vecuma bērnu. Starp viņiem ir zēni, kuri jau pārzina ‘copes’ pamatus, ir makšķerējuši ar pludiņmakšķeri, spiningojuši un izmēģinājuši savu roku zemledus makšķerēšanā. Dalībnieku vidū ir arī tādi bērni, kuri makšķerēšanas ābeci mācās no pašiem pamatiem.


Četru nodarbību laikā skolas dalībnieki jau mācījušies siet āķus, atsvērt pludiņus un tos iegremdēt, apgūti divu veidu makšķernieku mezgli un daži citi vērtīgi ‘knifiņi’, kuri nepieciešami jaunajiem makšķerniekiem.


Četrpadsmitgadīgais skolas dalībnieks Andris Kukors, kuram jau ir uzkrāta pieredze makšķerēšanā no četru gadu vecuma, pastāstīja, ka makšķerēšanas ābece jau apgūta tēta un mammas vadībā. Ģimenei laukos pie mājas ir ezers un dīķis, kur tiek pavadīts brīvais laiks. Piedaloties makšķernieku skolas nodarbībās, zēnam ir mērķis iemācīties ko vairāk, lai nākotnē varētu piedalīties arī sacensībās. Makšķerēšana Andrim nav vienīgais hobijs. No mācībām brīvajā laikā zēns sporto, nodarbojas ar vieglatlētiku, dejo „Dancaros”, Andrim ļoti patīk daba.


Makšķernieku skolas organizators Elgasts Dimants atzina, ka bērni ar lielu interesi mācās un apgūst makšķerēšanas iemaņas. Maijā ir plānota nodarbība pie ūdeņiem, kur varēs praktiski izmēģināt skolā apgūto teoriju. Jūnija sākumā, savukārt, paredzēts piedalīties Latvijas bērnu sporta spēlēs, kur būs arī makšķerēšana.


Paralēli mācībām ‘copes’ lietās skolas dalībnieki piedalās arī logo konkursā. No visiem iesniegtajiem zīmējumiem tiks izvēlēts labākais un ar skolotāja Kazimira Anspaka atbalstu tiks izveidots makšķernieku skolas logo.


Preiļu jauno makšķernieku skolu atbalsta SIA „Salmo, SIA „Ahoi”, veikals „Milo” un Preiļu novada dome, gādājot par piederumiem nodarbībām un nodrošinot dalībniekus ar transportu izbraucieniem.


Nākošā makšķernieku skolas nodarbība notiks 11. maijā plkst. 18.00. Pulcēšanās Preiļu parkā pie zirgu staļļa.


Maija Paegle,
sabiedrisko attiecību speciāliste

Pēdējās izmaiņas: 28.04.2009.