4.maijā piedzīvojumu spēles „Jaunie Rīgas sargi” fināla dalībnieki tiksies ar filmas „Rīgas sargi” varoņiem

04.05.2009.

Pirmdien, 4.maijā kino pilsētā „Cinevilla” Tukuma rajona Slampes pagastā pulcēsies piedzīvojumu un izaicinājuma spēles „Jaunie Rīgas sargi” finālisti. Svinot Latvijas armijas izveidošanas 90. gadadienu un Latvijas iestāšanās NATO 5. gadadienu, aktīvās piedzīvojumu sacensībās tiks noskaidrota veiklākā, saliedētākā un zinošākā komanda.


Kino pilsētā „Cinevilla”, kur tika uzņemta latviešu mākslas filma „Rīgas sargi”, Jauno Rīgas sargu dalībniekiem būs iespēja tikties ar filmas uzņemšanas grupu un aktieriem, piemēram, Jāni Reini, Elitu Kļaviņu, Artūru Skrastiņu, Andri Keišu, Ģirtu Ķesteri, u.c. Spēli vada mūziķis Kaspars Zlidnis.


Pasākuma svinīgā atklāšana un kaujas pavēles nolasīšana notiks pulksten 9.30. Spēles finālistus sveiks Aizsardzības ministrijas, Nacionālo bruņoto spēku un Jaunsardzes centra vadība un NBS Jūras spēku orķestris. Uz pasākumu 4.maijā aicināti arī Jauno Rīgas sargu atbalstītāji un līdzjutēji, kuri lūgti ierasties 20.gs sākuma rīdzinieku apģērbā.


Aizraujošās sacensībās brīvā dabā satiksies 12 jauniešu komandas vecumā no 14 līdz 19 gadiem no Rīgas, Saldus, Liepājas, Dobeles, Aizkraukles, Jelgavas, Gulbenes, Valkas, Ogres, Jēkabpils un Madonas rajoniem, kuras spēles pusfinālā savā reģionā ieguvušas pirmās trīs vietas. Šīs komandas, spītējot vētrām, lietum, puteņiem, vairāk kā 2000 jauniešu konkurencē izcīnīja iespēju piedalīties finālā.
Uzvarētājkomanda balvā saņems iespēju piedalīties komandas saliedēšanas nometnē, kas norisināsies kādā no Eiropas valstīm.Spēles dalībnieki izdzīvos misiju, kas balstīta Brīvības cīņu leģendā – veiks izlūkošanas uzdevumu, lai varētu sagatavoties Pārdaugavas atbrīvošanas operācijai no Bermonta karaspēka, kāda bija 1919.gada novembrī. Tā imitēs reālus notikumus un situācijas, ar kādiem sastapās tikko dzimušās Latvijas armijas karavīri tieši pirms 90 gadiem. Toreiz bija citi apstākļi, pat cits gadalaiks, bet misijas uzdevumi bija līdzīgi, kādi būs jāveic jaunajiem Rīgas sargiem. Interaktīvās spēles mērķis ir saistošā veidā jauniešus izglītot par vēsturi, valsts aizsardzību, drošības politiku un veicināt jauniešu patriotisko audzināšanu un pilsoniskās apziņas stiprināšanu, izmantojot piedzīvojumu izglītības metodiku.


Sākot ar 3.maiju, svētdienās pulksten 15.25 piecu raidījumu ciklā spēle „Jaunie Rīgas sargi” būs skatāma Latvijas Neatkarīgajā televīzijā (LNT).


Spēli “Jaunie Rīgas sargi” organizē LR Aizsardzības ministrijas Jaunsardzes centrs, valsts aģentūra „Tēvijas sargs” un Nacionālie bruņotie spēki.
Spēli atbalsta SEB banka, Amigo, Latvijas Zaļais punkts, Magnum, Pelēkais vilks, NRJ Reklāma, Lāči, Energolukss, Apsara, Venden, Toi Toi, teltis.lv, celotajs.lv, IT House, Latvijas Neatkarīgā televīzija, Latvijas Avīze, draugiem.lv, one.lv, inbox.lv, tvnet.lv, hc.lv, European Hit Radio, Cinevilla studio, Latvijas Kara muzejs.


Vairāk informācija spēles mājas lapā www.jaunierigassargi.lv. Uz tikšanos frontes līnijā!


Ziņoja Marta Romanova, spēles „Jaunie Rīgas sargi” organizatore, aģentūra „Eko Media”, mob. 26475178, marta@ekomedia.lv

Pēdējās izmaiņas: 04.05.2009.