Eiropas Imunizācijas nedēļā (20.- 26.aprīlis) – preses konference par vakcinācijas nozīmi infekcijas slimību profilaksē

21.04.2009.

21.aprīlī plkst.10.00 Sabiedrības veselības aģentūras (SVA) Konferenču zālē, Klijānu ielā 7, notiks Eiropas Imunizācijas nedēļai veltīta preses konference, uz kuru aicināti  mediju pārstāvji, nevalstisko organizāciju un profesionālo asociāciju pārstāvji.


Preses konferences laikā klātesošie tiks informēti par vakcinācijas nozīmi infekcijas slimību profilaksē, imunizācijas valsts programmas izpildes rezultātiem un plānotām izmaiņām vakcinācijas kalendārā, kā arī par imunizāciju un bērnu tiesībām.


Eiropas Imunizācijas nedēļa tiek organizēta jau ceturto gadu, kuras laikā tiek rīkoti dažādi pasākumi un aktivitātes ar mērķi veicināt sabiedrības informētību par vakcinācijas nozīmību. Vakcinācija novērš infekcijas slimību izplatību, uzliesmojumus un epidēmijas, mazina slimību ietekmi uz darbspēju, tādējādi taupot gan katra indivīda, gan valsts veselības aprūpes budžetu. Pašlaik ar vakcināciju var kontrolēt vairāk nekā 25 slimības.


Imunizācijas nedēļas virsmērķis ir imunizēta sabiedrība, kā rezultātā tiek pilnībā izskaustas vai efektīvi kontrolētas infekcijas slimības.


Pēdējo gadu laikā Latvijā ir sasniegti un uzturēti augsti imunizācijas rādītāji: 96,2% zīdaiņu vakcinēti pret B hepatītu, 98,7% –  pret tuberkulozi, 97,3% – pret difteriju, stingumkrampjiem, garo klepu, poliomielītu un b tipa Haemophilus influenzae infekciju. 96,6% bērnu līdz 2 gadu vecumam un 97,5%  bērnu līdz 8 gadu vecumam vakcinēti pret masalām, masaliņām un epidēmisko parotītu.


Imunizācijas valsts programmas īstenošanas rezultātā Latvijā katru gadu tiek novērsti vairāk nekā 30 000 infekcijas slimību gadījumi un aptuveni 160 infekcijas slimību izraisīti nāves gadījumi. Pārsvarā saslimšanas, invaliditātes un nāves gadījumi tiek novērsti bērniem.


Informāciju sagatavoja
Komunikācijas daļas
Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja
Baiba Auzāne


 

Pēdējās izmaiņas: 21.04.2009.