Lielajai Talkai jau 479 koordinatori

08.04.2009.

Lielās Talkas organizēšanai atsaukušies jau 479 koordinatori visā Latvijā, tostarp 247 pašvaldība, 138 skolas, 89 organizācijas un uzņēmumi, kā arī 5 augstskolas. Skaitliski lielākā talkas organizatoru aktivitāte vērojama Rīgā un Rīgas rajonā (98 koordinatori), kā arī Liepājā un Liepājas rajonā (35 koordinatori).


Pasākuma organizatori prognozē, ka kopējais Lielās Talkas koordinatoru skaits varētu pārsniegt sešu simtus. Domu biedru grupas Tīri meži vadītāja, dr. Ilze Aizsilniece secina, ka „spožā saulīte izgaismojusi dabu – zemi, mežus, mēslaines, tāpēc daudzi nevar palikt vienaldzīgi un aktīvi piesaka dalību tieši pēdējās dienās”.


Savukārt Lielās Talkas organizatore, projekta Pēdas vadītāja Vita Jaunzeme uzskata, ka papildus stimuls pašvaldību atsaucībai būs valsts piešķirtie 36,5 tūkstoši latu daļējai pašvaldību izdevumu segšanai par talkas laikā savākto atkritumu izvešanu un talkošanas inventāra iegādi. „Latvijas poligoni ir solidāri lēmuši par Lielās Talkas bezmaksas atkritumu pieņemšanu no pašvaldībām. Iedzīvotāji brīvprātīgi ziedo savu laiku un darba rokas atkritumu savākšanai. Organizatori iespēju robežās nodrošina centralizētu talkošanas inventāra izdali. Kā pašvaldība mums un talciniekiem var atteikt?”, smaidot norāda V.Jaunzeme.


Latvijas Zaļā punkta valdes priekšsēdētājs Māris Simanovičs uzsver: „Ik gadu tiek rīkotas talkas, lai sakārtotu vidi un savāktu izmestos atkritumus. Tomēr, kā skumji atzīst paši talcinieki, pēc dažām nedēļām sakoptajā vietā ir redzami jaunu atkritumu kalni. Mums jāatmet vienaldzība un katram no vērotāja jākļūst par darītāju: jāpiedalās talkā un jāpalīdz gan sev, gan līdzcilvēkiem rast spēku pretoties kārdinājumam piesārņot vidi pat tādās situācijās, kad par to neviens var arī neuzzināt. Tiekamies talkā!”
„Tele2 ar prieku atbalsta Lielo Talku, jo esam par tīru un sakoptu Latviju. Katrs labais darbs ir ļoti vērtīgs, tāpēc aicinām ikvienu Latvijas iedzīvotāju būt atsaucīgam un piedalīties Lielajā Talkā. Sākoties siltajai sezonai, apvienosim patīkamo ar lietderīgo – sakopsim savu tuvējo apkārtni un pavadīsim dienu aktīvi brīvā dabā. Mērķis mums visiem viens – sakopta un tīra daba visapkārt,” aicina Tele2 valdes priekšsēdētājs Petras Kirdeika.


Jau ziņots, ka 18.aprīlī no pulksten 10:00 visā Latvijas teritorijā notiks otrā vides sakopšanas akcija „Lielā Talka”. Līdzīgi kā pērn, talkas inventāru – maisu un cimdu pāri – talciniekiem no 16.līdz 18.aprīlim būs iespēja bez maksas saņemt arī visos Rimi un Supernetto veikalos.


Lielo Talku organizē nevalstiskās organizācijas Projekts Pēdas un domubiedru grupa Tīriem mežiem sadarbībā ar Valsts prezidenta kanceleju, Valsts kanceleju, Latvijas Pašvaldību savienību, Vides ministriju, Latvijas Valsts mežiem, Latvijas Valsts ceļiem, Latvijas Zaļo punktu, Rimi un Latvijas Atkritumu saimniecības uzņēmumu asociāciju.


Lielo Talku finansiāli atbalsta ģenerālsponsors Tele2 un informatīvais partneris TV 3. Talkošanas inventāru projektam palīdz sagādāt kompānijas L&T, Latvijas Bezalkoholisko dzērienu uzņēmēju asociācija, Cido un Zaļā josta.


Savukārt talcinieku informēšanu atbalsta Latvijas Avīze, Delfi, TV3+, Star FM, inbox.lv, draugiem.lv, ZL hotline, one.lv, uzziņu dienests 1188.

Pēdējās izmaiņas: 09.11.2018.